head

Argumenty pro višně: v čem pomůže jejich konzumace?

Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Antioxidanty

Kyselá chuť višní nám určitě nebude vadit, pokud budeme vědět, kolik cenných vitaminů a minerálních látek v sobě ukrývá toto ovoce. Podívejme se, jakými způsoby podporuje náš organismus častá konzumace višní!

Višně podporují trávení, jsou dokonalým čističem krve a vynikajícím posilovačem imunity. Protože nepatří mezi nejsladší ovoce, mnozí se jim vyhýbají. Vyplatí se je přidat do našeho jídelníčku, protože mají mnoho zdraví prospěšných vlastností!

Na posílení imunity

V létě jsou častá nachlazení , která jsou způsobena velkými teplotními rozdíly mezi teplotou venku a chladem klimatizovaných místností, a proto ani v této době nezapomínejme na posílení svého imunitního systému! Višně jsou cenným antioxidantem  a jsou skvělým výběrem na posílení obranné linie organismu, protože toto ovoce obsahuje velké množství vitaminu A a C. Díky svým antibakteriálním účinkům pomáhají rychleji překonat rýmu a nachlazení.

Na detoxikaci

Višně jsou dokonalým výběrem i během detoxikační kúry, protože přispívají k vytvoření ideálního množství vody v těle a pomáhají vyčistit náš střevní systém. Pomocí višní, které mají detoxikační a močopudný účinek, se z našeho organismu snadněji vyplaví i nahromaděné toxiny a škodlivé látky.

Na alkalizaci

I přes svou kyselou chuť, podobně jako citrony, i višně jsou vynikajícím alkalizátorem. Pokud chceme alkalizovat  přirozenou cestou, vyberme si višně, protože kromě toho, že pomáhají obnovit acidobazickou rovnováhu, čerstvě vyšťavněná šťáva z višní je v létě chutným a osvěžujícím nápojem.

Na podporu trávení

Pokud máme pocit, že naše trávení “stávkuje”, mohou nám pomoci višně! Toto ovoce je dobrým řešením proti střevním problémům, ale i tehdy, pokud je naše trávení zpomalené nebo nás trápí zácpa. Vypijme sklenici višňové šťávy nebo si připravme salát s višněmi a naše trávení se může snadněji obnovit.

Pro zdraví našich cév

Nejcennější vlastností tohoto drobného ovoce je schopnost čistit krev. Višně mají příznivý vliv na naše cévy, podporují proudění a průtok krve a díky jejich detoxikačním vlastnostem jsou i účinným čističem krve.

 

Zdroj: http://www.webmd.com/search/search_results/default.aspx?query=cherry

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

Antioxidační formule s vitamíny

Antioxidační formule s vitamíny

Tento produkt doplňuje organismu potřebné živiny - vitamíny, minerální látky a zelenou rostlinnou potravu, čímž pomáhá přirozenému procesu detoxikace.


Probiotický doplněk výživy

Probiotický doplněk výživy

Obsahuje 8 miliard užitečných živých bakterií, které zabezpečují zdravou střevní mikroflóru, budují základ pro zdravý imunitní systém a zároveň chrání náš trávicí trakt.


Enzymy na pomoc při trávení

Enzymy na pomoc při trávení

DigestFX kapsle s přírodními rostlinnými enzymy podporují trávení a pomáhají předcházet trávicím potížím. Kapsle DigestFX jsou účinné při problémech jako jsou nadýmání, plynatost, střevní koliky, pálení žáhy, pomalé trávení, podráždění nebo jiné poruchy trávení.