head

Brusinky: lék indiánů

Léčivé účinky brusinek: univerzální všelék
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Antioxidanty

Brusinky byly oblíbeným ovocem a zároveň oblíbeným lékem domorodých amerických indiánů. Používali je k léčbě zánětlivých onemocnění, ale toto ovoce bylo lékem i na zranění, která byla způsobena šípy.

Brusinky skvěle zmírňují zánět, dezinfikují a detoxikují , ale jejich příznivé účinky na lidský organismus zde ještě nekončí!

Chrání srdce

Brusinky jsou výborným antioxidantem, obsahují velké množství vitaminu C, minerálních látek, stopových prvků a přispívají k prevenci vzniku srdečně cévních onemocnění. Snižují hladinu špatného cholesterolu, přičemž chrání cévy a pomáhají stabilizovat rytmus srdce.

Proti vaginálním infekcím a zánětům močových cest

Toto drobné červené bobulové ovoce může velmi dobře pomoci, pokud často trpíte vaginálními infekcemi nebo záněty močových cest. Pokud jsou brusinky častou součástí Vašeho jídelníčku, můžete si být jistí, že se Vám zánět močového měchýře, bakteriální záněty a prochlazení,  z velké dálky vyhnou!

Detoxikují

Brusinky s kyselou chutí kromě velkého množství stopových prvků i skvěle detoxikují: podporují činnost trávicích enzymů a jater, zlepšují látkovou výměnu a podporují i činnost střev. Kromě toho pomáhají odstranit uložené tuky a přispívají k rychlejšímu vylučování toxinů a z tohoto důvodu je jejich konzumace při detoxikační kúře velmi vhodná!

Odstraňují zubní kámen

Konzumace brusinek má příznivý vliv i na stav chrupu: svoje antibakteriální účinky vyvíjejí i v našich ústech, čímž stěžují činnost bakterií. Jejich konzumací přispíváte i proti vzniku zubního kamene.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.