head

Rybíz: antioxidační léčivá rostlina klášterů

rybíz
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Antioxidanty

Rybíz se pěstoval už ve 14. století v zahradách klášterů, jako léčivá rostlina jsou skutečným pokladem, který se vyplatí ještě lépe poznat! Nepodceňujte rybíz: v malých červených kuličkách je ukryto mnohem více, než si můžete myslet! Podívejte se, na co všechno je dobré toto malé, červené bobulovité ovoce!

Čistí krev

Účinné látky rybízu přispívají k zvýšení pružnosti stěn arterií a cév, chrání cévní stěny a zabraňují jejich kornatění. Ale léčivé účinky rybízu tady ještě nekončí: jejich hodnotu zvyšuje i schopnost snižovat krevní tlak a čistit krev.

Zmírňuje záněty a snižuje teplotu

Rybíz skvěle zmírňuje záněty a snižuje teplotu: pokud Vás trápí vysoká teplota - po konzultaci se svým lékařem - může studený obklad a trochu rybízu účinně snížit horečku.

Silný antioxidant

Rybíz je velmi silný antioxidant, obsahuje velké množství vitaminu C, B a E, fosfor, vápník, draslík, hořčík, sodík, železo a betakarotén.

Na záněty kloubů

Toto červené, bobulovité ovoce může být skvělým lékem na záněty kloubů, na dnu, ale je i velmi vhodné na zmírnění těžkostí močových cest.

Skvělý detoxikant

Rybíz je jedním z nejlepších přírodních detoxikantů. Má močopudné a mírně laxativní účinky,  čímž pomáhá z organismu vyloučit izolované kovy a proto může být během detoxikačního programu  skvělým pomocníkem.

Během diety

Toto kyselé ovoce může udělat dobrou službu i během diety, protože v 100 gramech je pouze 29 kalorií a zanedbatelná není ani schopnost rybízu spalovat tuky. Protože obsahují velké množství vlákniny, mají příznivý vliv i na trávení a pomáhají pročistit střevní systém.

Na posílení kostí

Konzumace rybízu je skvělým řešením i na posílení kostí a ochranu zdraví zubů! Toto drobné ovoce pomáhá posílit organismus a doplnit ho vápníkem.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.