head

Maliny: nejchutnější detoxikant léta

Maliny nejenom na detoxikaci
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Antioxidanty

Maliny patří mezi typické letní lahůdky. Ukrývají v sobě velké množství cenných zdraví prospěšných vlastností, a proto se určitě vyplatí přidat toto drobné ovoce do našeho jídelníčku.

Maliny patří mezi oblíbené ovoce starověkých národů a je pravda i to, že v tomto období je pěstovali zejména kvůli jejich léčivým účinkům. Podívejme se, proč se kromě kulinářského zážitku vyplatí konzumovat maliny!

Posilují děložní stěnu

Blahodárné účinky malin je dobré využít i v době těhotenství: velké množství stopových prvků a vitaminů doplní zásoby minerálních látek v těle matky a prospívá i plodu. Cenné jsou dokonce i listy malin! Je dobré vědět, že čaj z listů malin má příznivý vliv na děložní stěnu.

Detoxikují

Maliny jsou dokonalým letním detoxikantem, cenným antioxidantem, pomáhají pročistit střevní systém a nekompromisně odstranit usazené toxické látky. Pokud se připravujete na letní detoxikaci, určitě do svého jídelníčku přidejte i maliny, protože mohou být chutným doplňkem detoxikační kúry!

Udržují ledviny v dobré kondici

Vzpomeňte si na maliny i v případě, pokud Vás trápí problémy s ledvinami a jejich onemocnění. Mohou poskytnout účinný přírodní doplněk léčby problémů s ledvinami, protože toto ovoce je skvělým čističem krve, posiluje ledviny a pomáhá udržet ledviny v dobré kondici.

Posilují imunitní systém

Není nic nepříjemnějšího, než letní nachlazení. Maliny nám mohou pomoci i v tomto případě! Patří mezi nejúčinnější letní posilovače imunity, protože ve velkém množství obsahují vitaminy C, A a B a jsou bohaté i na vápník, draslík, hořčík a železo.

Regulují hladinu cukru v krvi

Maliny mají nízkou kalorickou hodnotu, pomáhají udržovat hladinu cukru v krvi v rovnováze, a proto si můžeme na tomto ovoci pochutnat i během diety! Můžeme si být jisti, že po jejich konzumaci nás vlčí hlad nepřepadne.

Čistí krev

Maliny čistí nejenom ledviny, ale čistí i krev. Jejich pravidelnou konzumací můžeme snadněji předcházet vzniku srdečně cévních onemocnění, ale mohou být účinným pomocníkem i při léčbě už existujícího onemocnění.

Zdroj:

http://www.webmd.com/diet/raspberry-ketones-uses-risks

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

Antioxidační formule s vitamíny

Antioxidační formule s vitamíny

Tento produkt doplňuje organismu potřebné živiny - vitamíny, minerální látky a zelenou rostlinnou potravu, čímž pomáhá přirozenému procesu detoxikace.


Probiotický doplněk výživy

Probiotický doplněk výživy

Obsahuje 8 miliard užitečných živých bakterií, které zabezpečují zdravou střevní mikroflóru, budují základ pro zdravý imunitní systém a zároveň chrání náš trávicí trakt.


Enzymy na pomoc při trávení

Enzymy na pomoc při trávení

DigestFX kapsle s přírodními rostlinnými enzymy podporují trávení a pomáhají předcházet trávicím potížím. Kapsle DigestFX jsou účinné při problémech jako jsou nadýmání, plynatost, střevní koliky, pálení žáhy, pomalé trávení, podráždění nebo jiné poruchy trávení.