head

Švestka na ochranu zdraví: seznamte se s jejími léčivými účinky!

Švestku lze téměř nazvat superpotravinou
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Antioxidanty

Je bohatá na antioxidanty a vlákninu a to jsou pouze dva argumenty pro konzumaci švestky, ochránce zdraví. Navíc se zralá a sametová švestka jen tak nabízí a dá nám do pořádku trávení, aniž bychom to vnímali jako nátlak. Jaké léčivé účinky má švestka?

Léčivé účinky švestky bychom mohli jmenovat dlouho, a proto ve zkratce zmíníme pouze některé. V lidovém léčitelství se využívá zejména na odstranění zácpy, ale toto prospěšné ovoce má daleko více léčivých účinků.

Detoxikuje a naplní nás energií

Konzumací švestek se nám dostane velkého množství antioxidantů a její vláknina jako kartáč vyčistí tlusté střevo od nánosů odpadových látek a toxinů, díky čemu se v něm lépe zužitkují živiny. Další výhodou konzumace švestky je, že očistou střeva se dosáhne i rovnováha střevní flóry, nezbytná pro efektivní fungování imunitního systému. Švestka je sama o sobě vynikajícím posilovačem imunity, disponuje vydatným množstvím vitaminů A, B a C,  betakarotenem, zinkem, draslíkem, vápníkem, fosforem a hořčíkem – lze ji téměř nazvat i superpotravinou.

Chrání před záněty a infekcemi

K léčivým účinkům švestky třeba přidat, že chrání srdečně cévní systém, zabraňuje oxidaci mastných kyselin, snižuje hladinu cholesterolu, působí proti kornatění cév a to vše díky obsahu flavonoidů v její slupce. Flavonoidy působí protizánětlivě, chrání před virovými a bakteriálními nákazami a mají antialergický účinek.

Bomba vitaminu B

Protože je toto bobulovité ovoce bohaté na komplex vitaminů skupiny B, snižuje možnost vzniku svalových křečí, pomáhá rozmnožování červených krvinek, posiluje činnost jater a předchází vzniku onemocnění pokožky. Dobře působí i při trávicích těžkostech, problémech s koncentrací a při únavě a vyčerpanosti. Její jedinou nevýhodou je, že pro svůj vysoký obsah vlákniny může způsobovat nadýmání.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

Antioxidační formule s vitamíny

Antioxidační formule s vitamíny

Tento produkt doplňuje organismu potřebné živiny - vitamíny, minerální látky a zelenou rostlinnou potravu, čímž pomáhá přirozenému procesu detoxikace.


Probiotický doplněk výživy

Probiotický doplněk výživy

Obsahuje 8 miliard užitečných živých bakterií, které zabezpečují zdravou střevní mikroflóru, budují základ pro zdravý imunitní systém a zároveň chrání náš trávicí trakt.


Enzymy na pomoc při trávení

Enzymy na pomoc při trávení

DigestFX kapsle s přírodními rostlinnými enzymy podporují trávení a pomáhají předcházet trávicím potížím. Kapsle DigestFX jsou účinné při problémech jako jsou nadýmání, plynatost, střevní koliky, pálení žáhy, pomalé trávení, podráždění nebo jiné poruchy trávení.