head

7+1 argument pro jablečný ocet

Jablečný ocet místo léků
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Candida

Jablečný ocet  může pomoci v případě trávicích problémů, během diety, hubnutí, ale je užitečný i během čisticí kúry.

Podívejme se, proč je dobré konzumovat jablečný ocet! Jablečný ocet je nejznámější svým účinkem na podporu trávení, ale kromě toho má i mnoho dalších cenných, zdraví prospěšných vlastností.

Na alkalizaci

Jablečný ocet je dokonalým alkalizátorem , a proto ho můžeme bez obav konzumovat, pokud chceme obnovit acidobazickou rovnováhu svého organismu. Podporuje rozklad kyselin a tvorbu alkalických složek. Po konzultaci  se svým lékařem nám může pomoci i při léčbě zánětu kloubů.

Na žaludeční problémy

Pokud máme přetížený žaludek nebo nemáme dobré trávení, vezměme si na pomoc jablečný ocet! Voda s jablečným octem může být přírodním řešením na žaludeční a trávicí problémy.

Na ochranu srdce

Jablečný ocet, který obsahuje velké množství antioxidantů, může přispět k vytvoření zdravé hladiny cholesterolu a jeho pravidelnou konzumací můžeme snížit vysoký krevní tlak a také riziko vzniku srdečně cévních onemocnění.

Na dezinfekci

Protože má jablečný ocet silné dezinfekční, antibakteriální a fungicidní účinky, může být jeho konzumace vhodná i během Candidové diety. Ale dobře uděláme i tehdy, pokud ho budeme konzumovat během čisticí, detoxikační kúry!

Na bolest hlavy

Jablečný ocet sám o sobě nestačí na odstranění migrény- bolesti hlavy, protože bolest může mít mnoho jiných příčin. Může nám však účinně pomoci jako doplněk léčby.

Na hubnutí

Jablečný ocet je už dávno známý díky své schopnosti podporovat trávení a zrychlit metabolismus, a proto pokud se chceme zbavit několika přebytečných kilogramů, bez obav si ho vezměme na pomoc! Jablečný ocet podporuje nejenom naše trávení, ale zároveň snižuje i chuť do jídla, co je velká výhoda, pokud nás často přepadá vlčí hlad. 10-15 minut před jídlem vypijme 3 dl vody, do které přimícháme 1 polévkovou lžíci jablečného octa!

Pro krásu pokožky

Do vany s vodou přidejte 2 dl jablečného octa  a tuto koupel aplikujte pravidelně. Vaše pleť bude měkčí a pevnější. Jablečný ocet podporuje olupování odumřelých buněk, čistí pokožku, ale po koupeli je třeba tělo důkladně natřít tělovým mlékem!

Na doplnění vitaminových zásob

Jablečný ocet pomáhá nejenom při hubnutí, ale zároveň zásobí náš organismus cennými vitaminy a minerálními látkami: jablečný ocet je dokonalým řešením na doplnění zásob vitaminů A a C, betakaroténu, fosforu, vápníku, draslíku, hořčíku, sodíku, křemíku a železa.

Zdroj: http://www.webmd.com/diet/apple-cider-vinegar-and-your-health

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

ToxiClean detoxikační program

ToxiClean detoxikační program

Širokospektrální detoxikační program ToxiClean byl vyvinutý tak, aby spolu s programem Clean Inside ještě účinněji čistil a detoxikoval vnitřní orgány.


Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev pomocí vlákniny očistí tlusté střevo od nahromaděných toxických usazenin a zabraňuje tvorbě nových usazenin.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.