head

Když může pomoci pouze alkalizace

Alkalizace: kdy je to nutné, jak to děláme?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace doma

Možná bychom si ani nemysleli, ale narušena acidobazická rovnováha může způsobit nejen bolesti kloubů a trávicí potíže, ale může také způsobit časté bolesti hlavy, migrénu a koncentrační poruchy i svalové křeče. Tento proces však nenastane z jednoho dne na druhý, ale pouze tehdy, pokud se nemůžeme zbavit nadměrné kyselosti během dlouhého časového období. Pokud symptomy neberem vážně a nepodrobíme se důkladnej alkalizaci, má to řadu negativních účinků na náš organismus.

Při absenci alkalizace náš organismus sahá na vlastní rezervy. V tomto případě spotřebovává draslík, vápník, sodík a hořčík za cílem neutralizace kyselin a potom se vytvářejí příznaky překyseleného organismu.

Nepříjemné příznaky

Překyselený organismus může mít množství příznaků, které mohou ztrpčovat náš každodenní život. Takovým jsou například únava, bolest hlavy, celulitida, potíže žaludku a střev, slabý imunitní systém, bolest kloubů a kromě toho také častý výskyt onemocnění Candida. Ale nejen únava a ustavičná ospalost, ale také problémy se spánkem mohou naznačovat, že je čas na alkalizaci. Na narušenou acidobazickou rovnováhu může dokonce upozornit i skutečnost, že navzdory všem našim snahám se těžko soustředíme a jsme napětí, frustrovaní i když nemáme na to žádný konkrétní důvod. Kromě těchto příznaků může být bolestivým signálem i to, pokud se uprostřed noci probouzíme na mučivé svalové křeče v nohách. V tomto případě je důležitá nejen náhrada hořčíku a vitamínů, ale také přechod na alkalickou stravu.

Vhodná strava

Význam alkalizace mohou někteří zpochybnit, ačkoli stále více a více lidí má potíže kvůli narušení acidobazické rovnováhy. Nicméně acidifikace může být zastavena nebo dokonce obrácená, ale v zájmu toho musíme vážně změnit naše stravovací návyky. Alkalilizácia začíná sestavením správné stravy, což sestává hlavně z čerstvé zeleniny a ovoce, ořechů, hlíz a luštěnin. Mezi nejefektivnější alkalické složky patří rajčata, zelí, mrkev, květák, chřest, červená řepa, dále brokolice, růžičková kapusta, okurky, cibule, paprika, druhy dýní, špenát a cuketa. Tyto bychom měli především konzumovat surové, vařená jídla méně solit a ignorovat cukr. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení skvěle alkalizuje i citron, lime a grapefruit. Vyřaďme okyselující alkohol, kávu, sycené nápoje, kompoty a džemy, kyselé přílohy a pokud je to možné, potraviny obsahující přísady. Spotrebujme hodně tekutin, zejména čerstvé zeleniny a ovocných šťáv, bylinných čajů a minerální vody bez obsahu uhličitanu.

Co se očekává po alkalizaci?

Po alkalizaci se naše kůže stává zdravější, svěžejší, zaniknou trávicí poruchy, nadýmání a zácpa, průjem, vypadávání vlasů, zánět kůže a potíže s nehty. Pomocí alkalizujících potravin můžeme detoxikovat naše tělo, obnoví se naše střevní flóra, můžeme se zbavit nadbytečných kil, máme více energie a můžete se zbavit infekce Candida albicans. Základním pravidlem alkalizace je, že nejméně 70 až 80 procent potravin spotřebovaných v průběhu kúry má mít alkalizující účinek, zatímco zbývajících 20 až 30 procent je akceptovaných jako příjem okyselujících potravin.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.