head

Jmelí, ochránce srdce a cévní soustavy

Jmelí na ochranu srdce
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace doma

Keltové si jmelí vážili až tak, že ho kosili zlatým srpem, aby si zachovalo své účinné látky. I Hermes chrání zamčenou bránu jmelím.

Listy a větve jmelí bílého, které roste na keřích a stromech, mohou být dokonalým přírodním lékem pro ty, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem a křečovými žilami, ale jsou výborné i proti křečím.

Posiluje srdce

Jmelí bílé je přírodním posilovačem srdce, čistí cévní systém  a snižuje srdeční frekvenci. Jmelí pomáhá stabilizovat a snižovat krevní tlak, reguluje rytmus srdce, ale je účinné i v případě problémů s kornatěním cév a křečovými žilami. Na kornatění cév se vyplatí vypít nalačno jedenkrát denně šálek čaje, který je připraven louhováním za studena, na srdeční problémy zase 1-3 šálky týdně před spaním. Na křečové žíly a bolesti kloubů si z jeho listů a roztlačených bobulí můžeme připravit teplý zábal.

Snižuje krevní tlak

Podle toho, kde jmelí nasbíráme, jsou některé jeho účinné látky silnější. Jmelí, které nasbíráme z keřů hlohu, mimořádně účinně snižuje krevní tlak a pomáhá udržovat acidobazickou rovnováhu  organismu. Nejlepší však je, pokud ho koupíme v lékárně nebo v obchodě s léčivými rostlinami, protože si ho snadno můžeme splést se jmelím žlutým.

Detoxikuje

Močopudný účinek jmelí nám může velmi dobře posloužit i v době detoxikační kúry. Účinné látky rostliny se používají i na zmírnění vedlejších účinků chemoterapie: protože tlumí bolest, posiluje imunitní systém a zlepšuje celkovou duševní pohodu.

Posiluje imunitní systém

Čajem ze jmelí můžeme posílit i svůj imunitní systém: čaj pijme 2-3 krát za měsíc a náš organismus bude v chřipkové sezóně odolnější. Tato rostlina může být účinná i tehdy, pokud chceme léčit nachlazení: příznivě působí proti kašli a dokonce i proti astmatickému kašli.

Pomáhá při koncentraci

Jmelí není vzácné pouze kvůli schopnosti příznivého vlivu na naše srdce, ale protože má příznivý vliv i na náš duševní výkon. Doplněk stravy s obsahem jmelí a čaj připravený z rostliny pomáhá při koncentraci, a proto, pokud si chceme zachovat svěží mysl, uděláme dobře, pokud se s touto rostlinou spřátelíme.

Zdroj:

https://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-917-european%20mistletoe.aspx?activeingredientid=917&activeingredientname=european%20mistletoe

 

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.