head

Měsíční ředkvička: detoxikuje, pomáhá hubnout, zvyšuje potenci

Chutná, zdravá, podporuje detoxikaci - taková je měsíční ředkvička
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Detoxikace doma

Měsíční ředkvičku s oblibou konzumovali už i stavitelé starověkých pyramid, stejně i Řekové, především pro vysoký obsah vitamínů a vlastnosti podporující imunitu. Podívejme se, na co všechno je tato pikantní zelenina dobrá!

Duben je sezónou měsíční ředkvičky, využijme proto toto období co nejvíce, protože, bohužel netrvá dlouho. Měsíční ředkvičky pěstované ve sklenících či dovezené ze zahraničí, které dostaneme koupit během roku nemají takovou výživovou hodnotu jako čerstvě nasbíraná zelenina.

Co obsahuje?

100 gramů ředkvičky představuje pouze 11 kalorií, navíc ji tvoří více než 95 procent vody. Obsahuje velké množství vlákniny, která ve střevech zvětší svůj objem a způsobí pocit nasycení. Je bohatým zdrojem vitamínů B, minerálních solí, železa, síry, draslíku, vápníku a fosforu. Tato jarní zelenina pomáhá zneškodnit parazity v trávicí soustavě, stimuluje trávení, dezinfikuje, má protizánětlivý a antibakteriální účinek. Kromě toho, že přirozeným způsobem bojuje proti jarní únavě, je mimořádně chutná, může se konzumovat samostatně, jako příloha, nebo jako přísada do salátů.

Na detoxikaci

Měsíční ředkvička je výborným doplňkem jarní detoxikační kúry. Důkladně pročistí náš střevní trakt, pomáhá zbavit se nahromaděných usazenin, jeho vysoký obsah minerálních látek a vitamínů přispívá k zachování zdraví. Ředkvička podporuje trávení a pročišťuje játra, díky čemuž může být výborným pomocníkem při různých dietách.

Na zánět kloubů

Jedním z typických příznaků překyselení organismu je artritida, na léčení jejíž lidové léčitelství s oblibou využívalo a dodnes využívá měsíční ředkvičku. Je výborným léčebným prostředkem proti revmatismu a dně, protože pro své protizánětlivé vlastnosti stejně účinně působí zvenčí jako zábal, jakož i vnitřně, její konzumace napomáhá léčení.

Na alergii

Pokud i Vám alergie na pyl znepříjemňuje život, měsíční ředkvička se může stát Vaším dobrým pomocníkem! Výborně zmírňuje příznaky alergie, její pravidelnou konzumací se stane naše tělo a imunitní systém odolnějšími. Je třeba poznamenat, že u lidí citlivých na tuto zeleninu může způsobit diskomfortný pocit, nadýmání.

Na posílení imunity

Měsíční ředkvička je mimořádně bohatým zdrojem vitaminu C, tento fakt zpozorovali naši předkové už před tisíci lety. Představuje vynikající, přirozený způsob dezinfekce a posílení imunity. Konzumací ředkvičky se dokážeme snadno vyhnout i mnohým infekčním onemocněním. Na posílení organismu se používala nejen ve starověku, ale i v období středověku. S oblibou ji využívali například i v boji proti kurději.

Na zvýšení potence

Účinek měsíční ředkvičky na zvýšení potence má v lidovém léčitelství významnou historickou minulost. V bajkách byla považována za rostlinu římského boha Marsa, v skandinávské mytologii je také známá jako posvátná rostlina boha Thora, který byl kromě své obrovské síly známý také svou plodností.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.