head

5 argumentů ve prospěch žlutého hrachu

Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace doma

Chutný, podporuje trávení a je téměř všude k dostání. Žlutý hrách je dobré konzumovat nejenom kvůli jeho chuti, ale i pro jeho zdraví prospěšné vlastnosti!

Žlutý hrách (sušený hrách) je ve skutečnosti očištěný zelený hrách. Má velké množství blahodárných účinků a může být plnohodnotnou součástí naší kuchyně.

Posílení imunity

Žlutý hrách si můžeme zajistit snadno a levně. Má dlouhou trvanlivost, obsahuje velké množství různých stopových prvků, vitaminů, bílkovin a minerálních látek. Díky tomu prospívá nejenom naší peněžence, ale naše zdraví i imunitní systém budou mít radost, pokud ho přidáme do svého jídelníčku.

Uvolnění napětí

Konzumace žlutého hrachu má příznivý vliv na naše nervy, protože obsahuje velké množství vitaminu B  a hořčík. Tato zelenina je přírodním sedativem, proto pokud prožíváme těžké, stresující období nebo jsme vystaveni nadměrné fyzické nebo psychické zátěži, konzumujme žlutý hrách! Můžeme si z něj uvařit polévku, hrachovou kaši nebo ho přidat do salátů.

Snížení krevního tlaku

Jelikož žlutý hrách obsahuje velké množství draslíku, účinně a přirozeně snižuje krevní tlak. Navíc tryptofan, který obsahuje, přináší klidný spánek, a proto může být tato zelenina řešením i na poruchy spánku. Kromě toho může žlutý hrách zmírnit i projevy začínající deprese.

Detoxikace

Žlutý hrách je výborným přirozeným detoxikantem, a proto může být užitečný i během detoxikační kúry. Podporuje čisticí procesy a přináší úlevu pro organismus, který je plný umělých přídavných látek, stabilizátorů chuti, barviv a toxinů. Žlutý hrách zlepšuje trávení a přispívá k udržení zdravé látkové výměny.

Období těhotenství

Žlutý hrách je dobré konzumovat i během těhotenství, protože prospívá nejenom nastávající mamince, ale i organismu děťátka. Žlutý hrách přispívá ke zdravému růstu  a vývoji páteře, našeho základního a hlavního pilíře. 

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

ToxiClean detoxikační program

ToxiClean detoxikační program

Širokospektrální detoxikační program ToxiClean byl vyvinutý tak, aby spolu s programem Clean Inside ještě účinněji čistil a detoxikoval vnitřní orgány.


Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev pomocí vlákniny očistí tlusté střevo od nahromaděných toxických usazenin a zabraňuje tvorbě nových usazenin.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.