head

5 dobrých důvodů pro pohanku!

5 dobrých důvodů pro pohanku!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Dieta-Hubnutí

Posila pro srdce

Díky obsahu vitaminu P je pohanka ochráncem srdce a oběhového systému. Vitamin P dohromady s vitaminem C hrají důležitou roli při posílení pojivové tkáně, podporuje regeneraci buňkových stěn, snižuje vysoký krevní tlak. Kromě toho posiluje cévní stěny, čímž snižuje riziko poškození kapilár (jemných, tenkých cév).

Podpora trávení

Díky obsahu vlákniny podporuje pohanka trávení, proto může být účinným pomocníkem při pročištění střev pro ty, které trápí zácpa. Je výborným doplňkem detoxikační kúry, protože podporuje očistné procesy organismu.

Zásobárna stopových prvků

Pohanka obsahuje značné množství minerálních látek, hořčík a draslík, stopové prvky- měď, železo a zinek. Významný je i obsah vitaminu B, vitaminu C, který posiluje imunitní systém a je bohatou zásobárnou vitaminu E, který má antioxidační účinky.

Podpora při dietě

Pohanka může být dobrým přítelem i pro ty, kteří drží nějakou dietu, redukční dietu, protože její velká výživová hodnota a naopak nízká kalorická hodnota mohou přispět k dosažení ideální hmotnosti. Mohou ji konzumovat diabetici, ale i celiatici, protože je bez glutenů!

Ochrana mladosti

Pohanka kvůli svým antioxidačním účinkům, při pravidelném užívání, snižuje procesy stárnutí a má schopnost působit i proti zánětům. Konzumujte ji jako přílohu, kaši, ale pohankovou mouku můžete použít i na přípravu těstovin a zákusků a dokonce je vhodná i na přípravu karbanátků.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.