head

Dieta s ovesnou kaší: vysněná postava bez hladovění

Dieta s ovesnou kaší: proč je tak účinná?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Dieta-Hubnutí

Nemáte chuť hladovět? Nechcete se vzdát sacharidů, ale nadbytečných kilogramů ano? Dieta s ovesnou kaší, bohatá na vlákninu je správným výběrem. Díky ní zaručeně přispějete k štíhlejší postavě a ani vytoužené ploché břicho se nebude zdát tak nedosažitelným.

Ovesná kaše je dobrá nejenom jako snídaně, ale můžeme ji konzumovat i v rámci kúry. Napomáhá tomu, aby z nás kilogramy zmizely i bez hladovění. Dieta s ovesnou kaší pomáhá při hubnutí, urychluje látkovou výměnu, čistí tlusté střevo od usazených škodlivých odpadových látek, a tím seznam jejich příznivých účinků ještě zdaleka nekončí.

Jednoduchá, ale skvělá

Zastánci diety s ovesnou kaší s ní nahrazují snídani, oběd a večeři. Ovesná kaše se připravuje z 3-3 lžiček ovesné kaše s trochou horké vody, s mlékem, případně i rostlinným, ale to se z hlediska diety nedoporučuje. Průměrná kalorická hodnota ovesných vloček na 100 gramů je asi 380 kalorií, 3x3 plné lžíce odpovídají zhruba 120 gramům. K jídlům mezi hlavními jídly, tedy na přesnídávku a svačinu, můžeme sníst 3-4 otrubové sušenky s přírodním bílým jogurtem, případně je povolený i salát bez nálevu. Důležité je, aby denní příjem kalorií nepřekročil 1200. Ovesnou kaši si můžeme obohatit bobulovitým ovocem, jablky, ale vyhýbejme se některým druhům ovoce jako např. banány, třešně, hrozny, mango, švestky a hrušky, abychom se vyhnuli přibírání z ovoce. Ovesnou kaši můžeme konzumovat i slanou. Můžeme do ní přidat i zeleninu.

Nejde jenom o odtučňování

Ovesná kaše díky své vláknině přispívá k přirozené detoxikaci organismu i k čištění střeva. Zabraňuje vzniku zácpy, chrání sliznici střev a tím snižuje i riziko rakoviny tlustého střeva. Má nízký glykemický index, takže po jídle se hladina cukru nezvýší nárazově. Znamená to, že ovesná kaše může udělat dobrou službu i u osob trpících cukrovkou. A to ještě není všechno! Vláknina hraje roli i při snižování hladiny cholesterolu, takže konzumace ovesné kaše příznivě ovlivňuje zdraví srdce a cév. Mysleli byste si, že ovesná kaše pozitivně ovlivňuje i psychickou a fyzickou výkonnost? Je to tak. Vitaminy skupiny B, které se nacházejí v ovesné kaši, totiž uklidňují nervovou soustavu.

Jak dlouho má trvat dieta s ovesnou kaší?

Dieta s ovesnou kaší by neměla trvat déle než týden, přičemž bychom neměli překročit denní příjem 12 dekagramů kaše připravené z ovesných vloček. Za tuto dobu se naše vitaminové zásoby nevyčerpají a zbavíme se přibližně 2-3 kilogramů. Tento druh diety je možné po měsíční pauze zopakovat.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.