head

Odtučňovací kúra pro každého: se 3 druhy zeleniny na podporu látkové výměny

Zelenina podporující hubnutí |Nastartuje látkovou výměnu
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Dieta-Hubnutí

Držíte dietu a ručička na váze se ani nepohne? Následující 3 druhy zeleniny mohou do Vaší diety přinést druhý dech! U většiny z nás na začátku hubnutí kilogramy doslova opadávají, potom se však ztráta hmotnosti zpomalí nebo dokonce i zastaví. V těchto případech se může konzumovat několik druhů zeleniny, které mohou být účinné pro urychlení metabolismu.

Zelí, účinný čistič střev

Pokud máme trávící problémy a trápí nás zácpa, nahromaděné usazeniny se nedokážou správně vyloučit ze střevního systému. V těchto případech a během redukční diety, bychom se měli spřátelit s jedním z nejúčinnějších  bojovníků proti zácpě , se zelím : dá do pohybu naše střeva, a co se týká čištění střev ,funguje jako vysavač.

Díky velkému množství vlákniny a vlastnostem, které podporují trávení, dokonale a přirozeně odstraní nahromaděné usazeniny, podpoří látkovou výměnu a navíc obsahuje vitaminy B a C, významné je také množství karotenu, fosforu, vápníku, draslíku, sodíku a hořčíku. Zelí může účinně pomoci i po léčbě antibiotiky. Velké množství kyseliny mléčné má příznivý vliv na naši střevní flóru .

Artyčoky, ochránci našich jater

Artyčoky mají příznivý vliv na játra a tvorbu žluče, optimalizují proces spalování tuků a podporují přirozenou detoxikaci organismu. Artyčoky disponují kromě velmi nízké kalorické hodnoty i velkým množstvím vlákniny, proto mohou být skvělou dietní stravou během redukční diety nebo jako základ koktejlu. Tato zelenina, která obsahuje stopové prvky, flavonoidy a balastní látky, je skutečnou zásobárnou vitaminů a minerálních látek: zásobí organismus vitaminem B, draslíkem, hořčíkem, železem a sodíkem.

Rebarbora, nahořklý spalovač tuků

Rebarbora je v Tibetu známá a oblíbená léčivá rostlina už několik tisíc let. Je nejenom silným čističem jater a pomáhá při detoxikaci, ale může nám pomoci i při hubnutí. Může se stát, že hubnutí brání nahromaděné toxické látky, proto si na pomoc vezměme rebarboru nebo detoxikační program! Obsahuje vitamin A, B1, B2 a vitamin C a její pomocí si můžeme doplnit zásoby fosforu, vápníku, draslíku, hořčíku, selenu a železa. Díky velkému množství vlákniny rychle nasytí, ale její kalorická hodnota je nízká, proto je vhodná i v období redukční diety: účinně spaluje tuky a je zároveň šetrným projímadlem a diuretikem.

Pro konzumaci jsou nejvhodnější čerstvě zbarvené výhonky, protože obsahují nejméně kyseliny oxalové (šťavelové). V případě problémů s ledvinami bychom měli být opatrní a měli bychom si vyžádat i názor svého lékaře!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.