head

Smoothie na jaro | 3 detoxikační lahůdky na spalování tuků

Jarní smoothie | 3 detoxikační lahůdky na spalování tuků
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Dieta-Hubnutí

Tyto koktejly jsou nejenom chutné, ale i dobré pro naši linii. Navíc podporují i očistné procesy organismu. Zde jsou 3 lahodné smoothie, abychom mohli detoxikovat i hubnout najednou! Smoothie patří mezi nejjednodušší a pokud vhodně zkombinujeme přísady, i mezi nejzdravější lahůdky. Rychle nasytí, má příjemnou chuť a podporuje zdraví našeho střevního systému.

Tukožroutské, čisticí, tropické smoothie

Tento koktejl je dokonalým tukožroutem, podporuje trávení a detoxikační procesy organismu, vyčistí střevní systém, pomáhá odstraňovat zácpu a chrání žaludek. Díky mangu a hruškám obsahuje velké množství vitaminu C, železa a draslíku a ananas zajišťuje kyselinu listovou, která je důležitá pro tvorbu červených a bílých krvinek, přičemž zároveň poskytuje dokonalý zážitek z chuti.

Stejně tak jako v případě všech zdravých smoothie je důležité, abychom do nich nepřidávali konzervační látky, ani zavařované ovoce s obsahem cukru a abychom místo nich na jejich přípravu používali vždy čerstvé suroviny! Do kuchyňského mixéru vložme 1 očištěné mango, ½ očištěného ananasu, 1 hrušku, 1 dl čerstvě vyšťavněné pomerančové šťávy, špetku zázvoru a vše důkladně promíchejme. Potom nám už nezůstává nic jiného, než se oddat dokonalé směsi chutí!

Smoothie z kiwi a mrkve na zkrášlení pokožky

Smoothie z kiwi a mrkve obsahuje velké množství vitaminů A a C, betakaroténu, dokonale posiluje imunitu, prospívá našemu zraku  a skvěle obnovuje trávení. Zároveň tato lahůdka posiluje srdce a oběhovou soustavu, zkrášluje pokožku a má příznivý vliv i na hladinu cholesterolu v krvi. Tento koktejl je dokonalým řešením i během jarní detoxikační kúry, a proto je velmi dobré začít každé ráno právě tímto nápojem! Očistěme a nakrájejme 1 kiwi, 2 jablka a 1 mrkev. Přidejme 1 dl nesycené minerální vody. Do kuchyňského mixéru dejme ovoce, dobře  promíchejme a přidejme minerální vodu. Následně si nápoj vychutnávejme s co největším požitkem!

Špenátovo - banánové smoothie na dodání potřebné energie

Špenát a jablka jsou mimořádně účinným antioxidantem  a silným detoxikantem. Sladká chuť banánů dokonale vyrovnává trpkou chuť jablka a špenátu. Tento koktejl dodá organismu vitamin B a potřebnou energii, posílí nervový systém a podporuje činnost mozku a také trávení.


2 hrstky baby špenátu, 1 banán a 1 jablko důkladně umyjeme, očistíme a nakrájíme. Do svého koktejlu přidejme 1dl Pí vody. Vše dobře promíchejme a potom si už vychutnávejme smoothie, které nám dodá energii na celé dopoledne!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.