head

Proč bychom měli konzumovat třešně?

Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Léčivé bylinky

Třešně jsou dobré na čištění krve, těžkosti s klouby a jsou dokonalým výběrem i během hubnutí. Pokud si chceme vychutnat nejenom jejich chuť, ale chtěli bychom využít i jejich zdraví prospěšné vlastnosti, vyplatí se nám seznámit se s tímto bobulovitým ovocem.

V létě, pokud máme chuť na něco sladkého, mohou být třešně skvělým výběrem. Pokud svou touhu po sladkém uhasíme třešněmi, nenechá to stopy ani na naší linii a navíc mají velké množství zdraví prospěšných vlastností.

Posilují imunitní systém

Třešně jsou nejenom chutné, ale posilují i náš imunitní systém. Obsahují velké množství vitaminů B a C, zinku, fosforu, vápníku, draslíku, hořčíku a železa. Posilme si obrannou linii organismu tímto bobulovitým ovocem, abychom mohli snadněji odolat i nepříjemnému letnímu nachlazení!

Dodají nám energii

Pokud se naruší acidobazická rovnováha našeho organismu, cítíme se unaveně a vyčerpaně. Třešněmi si můžeme energetickou hladinu svého organismu zvýšit. Toto ovoce je nejenom skvělým zdrojem vitaminů, ale je ideálním řešením i tehdy, pokud potřebujeme dobít energii.

Alkalizují

Třešně jsou skvělým přírodním alkalizátorem, a proto, pokud je náš organismus překyselený, vezměme si na pomoc třešně! Můžeme je konzumovat i na zmírnění bolestí, které jsou způsobeny těžkostmi s klouby, protože v lidovém léčitelství jsou třešně už dávno známé svými účinky proti bolesti.

Čistí

Třešně mohou být velmi užitečné i během detoxikace a čisticí kúry. Toto ovoce je dokonalým čističem krve, pomáhá udržovat pružnost stěn cév a jejich konzumace přispívá k udržení zdravé oběhové soustavy.

Podporují trávení

Protože jsou třešně přirozeným čističem střev  a mají i močopudný účinek, mohou nám pomoci i během detoxikace. Vyženou škodlivé toxické látky z organismu, a pokud budeme konzumovat třešně pravidelně, dosáhneme tím i nižší riziko vzniku trávicích problémů.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.