head

Máta: osvěžuje, dezinfikuje, detoxikuje

Máta nejenom na žvýkání | Na co je dobrá máta?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Nadýmání

Na bolest hlavy, na trávicí potíže, na problémy s dásněmi, ale léčivou sílu máty můžeme úspěšně využít ještě v mnoha jiných oblastech. Podívejme se, na co všechno je máta dobrá!

Mátu s oblibou používali již starověcí lékaři, postupem času si však právem získala své zasloužené postavení i v lidovém léčitelství.

Na trávicí problémy

Mátový čaj může být vynikajícím přírodním řešením na žaludeční a střevní potíže, zmírňuje nadýmání, závratě a nevolnost a podporuje také trávení.

1 čajovou lžičku sušené máty nebo 4-5 čerstvých mátových listů zalijme 1 šálkem vroucí vody, 10 minut nechme odstát, přeceďme a po vychlazení pomalu vypijme. Pozor: v případě žlučníkových problémů bezpodmínečně konzultujte pití mátového čaje se svým lékařem!

Na detoxikaci

Esenciální olej z listů máty - mentol, je tím, v čem se ukrývá pravá síla rostliny. Mentol stimuluje krevní oběh, má silné antibakteriální účinky a obsahuje vitamin C, mangan a železo. Máta se dokonale hodí k detoxikační kúře, a proto ji bez obav konzumujme, pokud se chceme zbavit nahromaděných toxinů a toxických látek. Díky jejímu dezinfekčnímu a chladivému účinku vyčistí a zároveň zklidní náš střevní systém.

Na bolest hlavy

Ať už nás chytne bolest hlavy kvůli frontě nebo po stresujícím dni, máta nám může vždy pomoci. Pokud nás trápí migréna nebo silná bolest hlavy, udělejme si mátový obklad: navlhčeme šátek ve studené vodě a potom na látku nakapejme 4 kapky mátového a 2 kapky levandulového esenciálního oleje. Obklad si položme na čelo a odpočiňme si. Stejně dobré může být i to, pokud si do spánků vmasírujeme mátový esenciální olej, dávejme však pozor na to, aby se nám olej nedostal do očí a do kontaktu s poraněnou kůží!

Na problémy s dásněmi

Ne náhodou obsahuje většina zubních past mátu. Máta totiž zabírá v oblasti ústní hygieny přední místo. Díky silnému antivirovému a antibakteriálnímu účinku pomáhá zabránit rozmnožení bakterií, které jsou zodpovědné za nepříjemný dech a vznik zubního kazu.


Zdroje:http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-189-WILD+MINT.aspx?activeIngredientId=189&activeIngredientName=WILD+MINT&source=2

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

Program Clean Inside očista střev

Program Clean Inside očista střev

Program Clean Inside očista střev se skládá ze tří produktů, které jsme vyvinuli vysloveně pro nejdůkladnější a nejpřirozenější způsob očisty tlustého střeva..


Antiparazitní doplněk výživy

Antiparazitní doplněk výživy

Parasic je protiparazitní doplněk výživy, který pomáhá odstranit škodlivé střevní parazity a jejich vajíčka z tlustého střeva a jiných částí organismu.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.