head

Majoránka: jediné koření na bolest hlavy, alkalizaci a nadýmání

Majoránka: jediné koření na bolest hlavy, alkalizaci a nadýmání
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Nadýmání

Majoránka nejenom příjemně dochutí Vaše pokrmy, ale je zajímavá také jako léčivá rostlina!

Pokud ke svým jídlům přidáte trochu majoránky, bude šance na nadýmání  menší, protože toto koření účinně přispívá k úpravě trávení. Můžete z ní uvařit i čaj, který pomáhá odstranit bolesti břicha a křečovité nadýmání.

Proti bolestem kloubů, na alkalizaci

Protože má majoránka účinky přirozeného alkalizátoru, může přispívat k zmírnění problémů s klouby. Pomáhá udržovat přirozenou acidobazickou rovnováhu organismu, proto ji konzumujte i během alkalizující kúry. Při bolestech svalů ji můžete účinně použít smícháním 7-8 kapek esenciálního oleje z majoránky s 3 polévkovými lžícemi olivového oleje a natřít s ním bolestivé místo.

Zmírňuje bolest hlavy

Majoránka dokáže účinně bojovat proti bolestem hlavy, které jsou způsobeny stresujícím způsobem života a neustálým napětím a migréně. Pokud Vás po náročném dnu rozbolí hlava, podle možností hned nesáhněte po lécích, ale vyzkoušejte čaj z majoránky, nebo můžete také použít  olej namíchaný proti bolestem kloubů: olej natřete na spánky, aby se zmírnily Vaše bolesti!

Dezinfikuje

Protože má majoránka také antivirální a antibakteriální účinky, skvělým lékem při prochladnutí a bolestech v krku je pití čaje z majoránky! Na pomoc ji můžete zavolat i tehdy, pokud Vás trápí průjem  z důvodu otravy jídlem, protože účinně dezinfikuje střevní systém.

Proti lupům

Pokud je pokožka Vaší hlavy náchylná na tvorbu lupů, vyzkoušejte přeceděný vývar z majoránky. Při mytí vlasů si vlasy opláchněte čajem z majoránky a rychleji zmizí nejenom lupy, ale i svědění.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.