head

Bobkový list: 6 blahodárných účinků starodávného koření

Blahodárné účinky bobkového listu | 6 důvodů, proč bychom ho měli jíst
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Nadýmání

Bobkovému listu (vavřínu) už od starodávna připisují magickou sílu: používali ho na věštění, na ochranu před zlými silami i k léčbě. Podívejme se, v čem nám může toto pikantní koření pomoci!

Podle starodávné legendy byl Apollón, řecký bůh lékařství, beznadějně zamilovaný do nymfy Dafné. Nymfu Apollónova láska zatěžovala a modlila se k bohům, aby se mohla od této lásky osvobodit. Výsledkem jejich modliteb bylo to, že se před jeho očima změnila na vavřínový strom, který Apollón vyhlásil za svatý a jeho cenné listy daroval významným básníkům a vojákům. Nejenom Řekové, ale i Římané si bobkový list velmi vážili: vavřínovými věnci zdobili hlavy svých císařů.

Na nadýmání

Římané používali bobkové listy nejenom jako ozdobu na hlavu, ale i při vydatných hostinách. Pokud konzumujeme potraviny, po kterých máme pocit, že se nám v břichu nafukuje balon, můžeme se snadno vyléčit pomocí bobkového listu. Odvar z bobkového listu může být dokonalým řešením proti trávicím těžkostem a  nadýmání .

Na bolest hlavy

Bobkový list může poskytnout úlevu i na zmírnění bolesti hlavy. Využijme jeho schopnost tlumit bolest a na zmírnění bolestí popíjejme čaj z bobkového listu! Zalijme 2 dl vroucí vody 3 - 4 bobkové listy, nechejme 10 minut vylouhovat a potom čaj vypijme.

Na detoxikaci

Bobkový list posiluje žaludek, podporuje trávení a díky svým močopudným účinkům přispívá k odstranění zadržované vody z organismu. Šálek čaje z bobkového listu se nám může hodit i během detoxikační kúry .

Na snížení teploty

Bobkový list účinně snižuje teplotu a ředí hleny, a proto pokud jsme nachlazení, měli bychom si vzít před použitím léků na pomoc bobkový list. Do 1 šálku citronově heřmánkového čaje přidejme 1 - 2 bobkové listy, nechejme několik minut odstát a čaj pomalu vypijme.

Na záněty kloubů

Zánět kloubů může být způsoben i překyselením našeho organismu. Pomoci může alkalizace , alkalizující strava a bobkový list, přesněji olej z bobkového listu: na Blízkém východě se na zmírnění bolestí způsobených zánětem kloubů natírají bolavé části těla olejem z bobkového listu.

Na nespavost

Pokud máme neklidný spánek nebo problémy s usínáním, vypijme čaj z bobkového listu. Jeho zklidňující účinek přispěje ke klidným nocím, abychom mohli další den začít odpočinutí.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

Program Clean Inside očista střev

Program Clean Inside očista střev

Program Clean Inside očista střev se skládá ze tří produktů, které jsme vyvinuli vysloveně pro nejdůkladnější a nejpřirozenější způsob očisty tlustého střeva..


Antiparazitní doplněk výživy

Antiparazitní doplněk výživy

Parasic je protiparazitní doplněk výživy, který pomáhá odstranit škodlivé střevní parazity a jejich vajíčka z tlustého střeva a jiných částí organismu.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.