head

Na co je dobrá hořká sůl?

Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Očista střeva

Hořká sůl neboli  Glauberova sůl, je už několik set let známá jako detoxikant a účinná podpora trávení a navíc: je to přípravek na zkrášlování! Hořká sůl může pomoci během detoxikace, ale není jedno, jak ji použijeme!

Hořká sůl může pomoci očistit náš organismus od škodlivých toxických látek a při vnějším použití může zase poskytnout řešení na bolesti kloubů a kožní problémy!

Na zlepšení trávení

Některé trávicí problémy, například zácpa a nadýmání , se považují za civilizační onemocnění, která mohou být způsobena nezdravou stravou, životem bez pohybu, stresem a také překyselením organismu.

Hořká sůl může poskytnout řešení na střevní problémy , ale i zácpu: protože váže vodu, zředí stolici, čím usnadní vyloučení usazenin ze střev. Při jejím používání musíme dávat pozor na to, abychom to nepřehnali, protože může způsobit silný průjem.

Používejme ji takto: ½ kávové lžičky Glauberovy soli rozpustíme v 1 sklenici vody, důkladně promícháme a vypijeme! Chuť nemá  zrovna nejpříjemnější, ale její účinek budeme cítit již brzy, a proto ji nikdy nepijme před odchodem z domu! Hořká sůl může způsobit závratě, zvracení a také podráždění žaludku a střev, a proto se před používáním doporučuje konzultace s praktickým lékařem!

Na zmírnění zánětu a zkrášlení

Pokud ji budeme používat s rozumem, sedací koupel s hořkou solí může pomoci zmírnit bolesti svalů a kloubů, ale můžeme ji použít i jako teplou koupel nohou, co zklidní a osvěží unavené a bolavé nohy, přičemž zároveň zjemní paty. Hořká sůl je pozoruhodná i jako zkrášlovací prostředek: i naše koruna krásy, která má sklon k rychlému maštění, bude krásnější, pokud ve formě kúry přimícháme trochu hořké soli do šamponu. Po zředění ve vodě ji můžeme použít na čištění obličeje, v tomto případě může být lékem na pleť s vyrážkami. Hořká sůl může být dobrá i po „opici“, protože pomáhá zmírnit bolest hlavy a přinutí toxiny k odchodu.

Na detoxikaci

Přirozené detoxikační procesy našeho organismu zajišťují zdravou funkci našeho střevního systému a celého organismu, pokud však nebudeme dbát na své stravování a svůj životní styl, náš organismus se může naplnit toxickými látkami, které mohou být zdrojem různých zdravotních problémů. Vyrážky, trávicí problémy, těžkosti s klouby, to vše může naznačovat přítomnost toxinů  v našem organismu, ale i narušenou acidobazickou rovnováhu.

K tomu, abychom snížili riziko vzniku různých onemocnění, bychom měli jednou za čas detoxikovat,  při čem může pomoci i hořká sůl, ale její použití v sobě ukrývá i jistá rizika: pokud to přeženeme, z našeho organismu se mohou vyloučit i minerální látky, které potřebujeme, a proto se může zhoršit stav našeho střevního systému, ale i zdraví imunitního systému. Vyberme si raději bezpečné formy detoxikace  ve formě zeleniny a ovoce a jeden osvědčený a spolehlivý detoxikační program, protože různými domácími praktikami můžeme svému tělu více ublížit než prospět!

Zdroj:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2367451/Granny-right-We-need-dose-Epsom-salts.html

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

Program Clean Inside očista střev

Program Clean Inside očista střev

Program Clean Inside očista střev se skládá ze tří produktů, které jsme vyvinuli vysloveně pro nejdůkladnější a nejpřirozenější způsob očisty tlustého střeva..


Antiparazitní doplněk výživy

Antiparazitní doplněk výživy

Parasic je protiparazitní doplněk výživy, který pomáhá odstranit škodlivé střevní parazity a jejich vajíčka z tlustého střeva a jiných částí organismu.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.