head

Křen, pikantní detoxikant

Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Očista střeva

Charakteristická, pálivá chuť křenu a jeho esenciální oleje v sobě ukrývají velké množství léčivých účinků. Konzumujme křen a užívejme si jeho čisticí a léčivé účinky a jeho příznivý vliv na trávení!

Křen je v lidovém léčitelství dlouho známá a oblíbená zelenina, a proto se ho vyplatí konzumovat nejenom pro jeho dobrou chuť, ale i pro jeho účinky na naše zdraví!

Zažeňte jarní únavu!

Skončete s jarní únavou a melancholií a seznamte se s křenem! Velké množství vitaminu C v křenu podpoří imunitní systém, množství vitaminu B posiluje nervový systém, ale je zároveň i bohatou zásobárnou vápníku, draslíku, fosforu a železa.

Probuďte své trávení!

Křen může být užitečný i v případě, pokud máte pomalou látkovou výměnu nebo právě držíte redukční dietu. Tato pálivá zelenina urychlí trávení, pomáhá při očistě střev, a proto se vysloveně doporučuje při konzumaci těžších jídel. Křenem můžete osvěžit i saláty při redukční dietě a velmi dobře se hodí i k uzenému masu.

Účinná detoxikace!

Křen zlepšuje přirozené detoxikační procesy organismu a pomáhá vyčistit trávicí systém a udržet jeho čistotu. Tuto zeleninu můžeme bez obav konzumovat i během detoxikační a očistné kúry, protože s jeho pomocí můžeme ještě více podpořit čisticí procesy.

Očistěte si ledviny!

Křen je výborným diuretikem, a proto, pokud se spřátelíte s touto zeleninou, pomůžete tak i svým ledvinám. Koho trápí zadržování vody v těle nebo ledvinové kameny, určitě by měl konzumovat křen, díky kterému se snadněji zbaví nepříjemných příznaků!

Použijte ho proti nachlazení!

Pokud máte kašel, bolí  Vás v krku nebo máte rýmu, nemusíte hned sáhnout po lécích. Několik lžiček čerstvě nastrouhaného křenu denně přispěje k tomu, abyste se rychleji uzdravili. Křen má antibakteriální účinek, dezinfikuje, ale může účinně pomoci i při ředění hlenů.

Zdroje: http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-257-HORSERADISH.aspx?activeIngredientId=257&activeIngredientName=HORSERADISH&source=2

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

Program Clean Inside očista střev

Program Clean Inside očista střev

Program Clean Inside očista střev se skládá ze tří produktů, které jsme vyvinuli vysloveně pro nejdůkladnější a nejpřirozenější způsob očisty tlustého střeva..


Antiparazitní doplněk výživy

Antiparazitní doplněk výživy

Parasic je protiparazitní doplněk výživy, který pomáhá odstranit škodlivé střevní parazity a jejich vajíčka z tlustého střeva a jiných částí organismu.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.