head

Parazité žijící v nás – 3 bylinky proti parazitům

Parazitární infekce: Jak ji můžeme léčit?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Paraziti a červi

Parazitární infekce, která se týká stejně tak dětí jako i dospělých, může způsobovat příznaky podobné depresi, únavu , nadýmání, bolest žaludku, kožní problémy, průjem , zácpu a nutkání na zvracení, ale vědomým a cíleným stravováním můžeme parazitární infekci zabránit.

Střevní parazité  alespoň jeden cyklus života prožijí v žaludku a střevech hostitele a jsou rizikem nejenom pro dospělé, ale i pro děti. Ať už je řeč o přímé infekci parazity  z kontaminované vody nebo potravin nebo způsobí onemocnění toxické látky produkované parazity, kteří žijí v našem těle, příznaky hovoří samy za sebe. Podle výzkumů, které se prováděly ve Spojených státech  Amerických, patří mezi nejčastější střevní parazity kromě jiných tasemnice a měchovci, ale vhodnou stravou je máme šanci z našeho organismu odstranit: mnoho potravin a koření má antiparazitární účinek, který může snížit riziko vzniku parazitární infekce.

Česnek

O blahodárných účincích česneku bychom mohli napsat mnoho stran, výborně posiluje imunitní systém, dezinfikuje a čistí krev, ale může být účinným řešením i proti parazitární infekci. Podle výzkumů, které se prováděly na Univerzitě v Marylandu, může toto oblíbené koření lidového léčitelství zabránit vzniku parazitární infekce, a proto se doporučuje denně zkonzumovat 2-4 gramy čerstvého česneku. Podle článku, který se objevil v časopisu Trends in Parasitology, přispívá esenciální olej česneku  k prevenci vzniku parazitární infekce. Je důležité, abychom věděli, že česnek ovlivňuje účinek léků, které ředí krev, a proto před tím, než se rozhodnete pravidelně konzumovat česnek, konzultujte se svým lékařem!

Kurkuma

Kurkuma, která obsahuje velké množství antioxidantů, je nejoblíbenějším kořením Indie a zároveň nejlepším přírodním lékem proti parazitárním infekcím. Konzumace koření se svěží žlutou barvou může snížit výskyt onemocnění způsobených střevními parazity a červy. Laboratorní výzkumy dokázaly, že pomáhá zotavit už infikovaný organismus.

Zázvor

Zázvor, je podobně jako česnek nejenom kořením s charakteristickou chutí, ale zároveň výborným “dopingem” pro imunitní systém a přírodním dezinfektantem. Pokud budeme konzumovat zázvor pravidelně, pomůže povzbudit látkovou výměnu a udržet zdraví žaludku a střevního systému a navíc zabrání i rozmnožení příživníků a parazitů.

Univerzita v Marylandu doporučuje v rámci prevence vzniku parazitárních infekcí místo vepřového masa konzumaci ryb a tofu a také potravin s velkým množstvím antioxidantů a vitaminu C. Citrusové plody, rajčata, paprika, jahody a brokolice, borůvky, fíky, třešně, mrkev, červená řepa a špenát přispívají k zdraví střevního systému a k zabránění vzniku parazitárních infekcí.

Zdroj:

http://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/parasites-diseases-infections-directory

http://www.livestrong.com/article/481321-what-foods-or-spices-prevent-intestinal-parasites-and-worms/

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.