head

Proč jsou výhodné kapsle s postupným uvolňováním?

Jakou mají výhodu kapsle s postupným uvolňováním?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Probiotika

Zatímco běžné tabletky se rozpadnou v určité části trávicího traktu, a jejich účinné látky se tím v krátkém čase vstřebají, zatím obsah kapslí s postupným uvolňováním (retard) se v organismu uvolňuje postupně. Tento dlouhotrvající účinek má své výhody.

Kapsle s postupným uvolňováním, obsahující prášek nebo granulát, jsou vyrobeny speciálním procesem, kterým je možná kontrola uvolňování účinných látek. Díky jedinečnému provedení kapslí - v náplni, ale i v obalu obsahují speciální pomocné látky - se v nich obsažené účinné látky uvolňují postupem času, zajišťují tím pomalé a jednotné vstřebávání. Jejich užíváním je zajištěn delší účinek, jakož i rovnoměrné rozložení účinných látek. Samotná tobolka, jako formát, slouží jako ochrana proti vlivům vnějšího prostředí, protože obal kapsle chrání před světlem, vzduchem a vlhkostí, čímž se prodlužuje její životnost. Právě kvůli tomu se do ní často plní vitamíny, léčivé byliny, resp. kmeny probiotických a prebiotických bakterií. V procesu výroby jsou kapsle obohaceny o acidorezistentní obal - odolávající žaludečním kyselinám, čímž vlastně vznikají kapsle rozpustné ve střevě. Při výrobě obalu kapsle se používá hlavně želatina živočišného původu, ale existují i ​​rostlinného původu. Kapsle s celulózovým základem jsou vhodné i pro vegetariány a vegany, jejich základní složky jsou výlučně rostlinného původu. Kapsle s postupným uvolňováním stačí užívat jednou denně, je zakázáno jejich otevřít nebo rozžvýkat.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

Probiotický doplněk výživy

Probiotický doplněk výživy

Obsahuje 8 miliard užitečných živých bakterií, které zabezpečují zdravou střevní mikroflóru, budují základ pro zdravý imunitní systém a zároveň chrání náš trávicí trakt.


Enzymy na pomoc při trávení

Enzymy na pomoc při trávení

DigestFX kapsle s přírodními rostlinnými enzymy podporují trávení a pomáhají předcházet trávicím potížím. Kapsle DigestFX jsou účinné při problémech jako jsou nadýmání, plynatost, střevní koliky, pálení žáhy, pomalé trávení, podráždění nebo jiné poruchy trávení.


Green Symbol

Green Symbol

Produkt je přírodní a plnohodnotnotný doplněk bez přídavku umělých přísad. Díky jeho složení dokáže organismus vzácné živiny plně využít. Denní užívání naplní organismus energií a životní silou, a zároveň poskytuje příjemnou duševní a tělesnou pohodu.