head

5 tipů na úspěšnou novoroční dietu

5 tipů na úspěšnou novoroční dietu
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Střevní problémy

Pokud se mezi Vašimi novoročními předsevzetími nachází také dieta, nabízíme Vám několik tipů, pomocí kterých bude ještě účinnější!

1. Pijte dostatečné množství tekutin!

Doplňování tekutin je velmi důležité pro správné fungování organismu a ovlivňuje i hubnutí:podporuje trávení, budete mít menší pocit hladu a pocit nasycení se dostaví dříve. Dejte přednost vodě, čajům, čerstvým ovocným šťávám, a pokud zatoužíte po něčem výjimečném, přidejte do vody citron, okurky nebo zázvor!

2. Stravujte se zdravě!

Vyhněte se bílému cukru, rafinovaným potravinám a bílé mouce! Místo nich použijte březový cukr a med a místo pekařských výrobků dejte přednost potravinám vyrobeným z celozrnné žitné mouky. Pokud můžete,vyhněte se hotovým jídlům a trochu více času věnujte vaření z čerstvých, přírodních přísad!

3. Detoxikujte!

Velké množství přísad ,,Éček”, které se přidávají do potravin jako barviva nebo zvýrazňovače chuti, se ve značné míře ukládá ve střevech a narušuje trávení. Příznaky toxiny přeplněného organismu mohou být nadýmání, průjem a zácpa. Konzumujte hodně ovoce, zeleniny a zvolte si nejvhodnější komplexní detoxikační kúru, abyste usnadnili vylučování toxinů.

4. Meditujte!

Ne vždy platí, že vše se rozhoduje ve Vaší hlavě. Pokud není Vaše rozhodnutí dostatečně silné, pokud místo řešení hledáte výmluvy, nedopadnete dobře. Každý den věnujte několik minut sami sobě, kdy budete moci "vypnout", a zcela podrobně si představte situaci, po které toužíte, už teď se na ni těšte a vězte, že můžete dosáhnout cokoliv, pokud věříte sami v sebe.

5. Mějte dostatek pohybu!

Pokud hovoříme o pohybu, není třeba hned myslet na 1,5-2 hodinové tréninky, protože  počáteční nadšení může rychle opadnout:  v lednu je zvýšená návštěvnost fitnescenter a aerobiku, ale později, po 1-2 měsících zívají prázdnotou. Na začátek postačí procházky na čerstvém vzduchu, místo  eskalátoru  použijete schody a místo hromadné dopravy choďte pěšky.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.