head

Hořčice: pikantní zázrak

Hořčice: pikantní zázrak
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Střevní problémy

Chrání Vaše zdraví, léčí onemocnění dýchacích cest a je skvělým řešením na bolesti kloubů! Taková je hořčice!

Ničí viry

Snižuje zánět a zabraňuje rozmnožování virů, proto je velkým pomocníkem při infekcích dýchacích a močových cest. Díky tomu, že dokáže ničit bakterie, pomáhá koupel  z hořčičných semínek odstranit plíseň na nohou.

Chrání srdce

Stimuluje krevní oběh a čistí krev, a proto může být vhodným pomocníkem při poruchách oběhu krve. Hořčičná semínka zabraňují tomu, aby v cévách a srdci vznikly usazeniny a proto můžete bez obav konzumovat hořčici s celými nebo mletými semínky!

Podporuje trávení

Kromě toho, že hořčice podporuje chuť do jídla, má také stimulační vliv na trávení. Pokud si k těžkým jídlům dáte hořčici, usnadníte práci trávicího systému a snížíte riziko střevních problémů , nadýmání  a zácpy . Protože podporuje vylučování, dezinfikuje střevní systém a může být skvělým doplňkem detoxikační kúry.

Na bolesti kloubů

Z hořčičných semínek můžete udělat také zábal, protože způsobuje prokrvení, čím může zmírnit záněty kloubů a bolesti zad, které vznikly z důvodu překyselení organismu: přiveďte k varu 1 litr vody a nechte v ní 5 minut vylouhovat 1 kávovou lžičku rozdrcených hořčičných semínek. Do připraveného vývaru namočte látku a přiložte na bolestivé místo! Před zábalem pokožku natřete vazelínou, abyste předešli podráždění!

Zdroj bílkovin

V souvislosti s hořčičnými semínky Vás jako první pravděpodobně napadne velký obsah bílkovin. I když je to neuvěřitelné, obsahují více bílkovin než mléko nebo jogurt. Mohou se použít místo zálivky nebo jako základ zálivky na saláty, proto pokud se vyhýbáte konzumaci masa, nemusíte se vzdát zdroje bílkovin.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.