head

I Vy krmíte škodlivé střevní bakterie?

I Vy krmíte škodlivé střevní bakterie?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Střevní problémy

V střevním systému žijí dobré i škodlivé střevní bakterie, které jsou stavebními prvky střevní mikroflóry. Pokud se nestravujete zdravě, škodlivé střevní bakterie, které jsou příčinou mnoha onemocnění, se přemnoží. Za nezdravé stravování v tomto případě považujeme rychle se vstřebávající sacharidy a potraviny, které jsou vyrobeny z bílé mouky s přidáním cukru.

Pokud nevěnujete dostatečnou pozornost kvalitě Vašich pokrmů, nejenom, že tím živíte škodlivé bakterie, ale nastartujete tím i další proces: vlivem těchto bakterií budete mít ještě větší chuť na pečivo a cukr. Čím větší množství sacharidů, které se rychle vstřebávají, budete přijímat, tím více se budou rozmnožovat škodlivé bakterie, co vede k narušení rovnováhy střevní mikroflóry. Následkem přemnožení patogenních bakterií je reflux , průjem , nebo právě zácpa . K tomu, abyste se dostali z tohoto začarovaného kruhu, potřebujete silnou vůli, pokud však nechcete chodit od jednoho lékaře k druhému, zamyslete se nad následujícími radami!

Změny v několika jednoduchých krocích!

Zapomeňte na potraviny, které se rychle vstřebávají,  které neobsahují  vitaminy a minerální látky a na potraviny s velkým množstvím kalorií! Místo nich konzumujte sacharidy s pomalým vstřebáváním, aby hladina cukru v krvi zůstala v normě - skvělou volbou místo ,,přeslazeného” müsli jsou například přírodní ovesné vločky.

Konzumujte co nejvíce ovoce a zeleniny, vyzkoušejte superpotraviny .

Dopřejte si 3-5 krát týdně dostatečný pohyb minimálně 30 minut: chůze, cvičení, můžete dělat cokoliv, co je pro Vás příjemné. Důležité je neležet na gauči!

Nechtějte svůj jídelníček změnit ze dne na den! Drastickým změnám tělo odolává, takže Vaše nadšení může velmi rychle opadnout. Dodržujte zásady postupnosti a svůj jídelníček měňte postupně! Prvním krokem bude, že přestanete se sladkým občerstvením, a následně se rozloučíte s výrobky z bílé mouky! Změny podpoříte, pokud také absolvujete program na očistu střev důkladně pročistíte svůj střevní systém a budete překvapeni, jak dobře se budete cítit, když se zbavíte nepříjemných nájemníků ve Vašich střevech!

 

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.