head

Podzimní alkalizace: Tímto způsobem můžete předejít nachlazení!

Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Supergreens

Připravte se na podzim a alkalizujte! Posilněte svůj organismus a užívejte si podzimní procházky plné krásných barev bez nachlazení! Alkalizaci  a detoxikaci je vhodné začít už v prvních chladnějších dnech, abychom včas posílili obrannou linii svého organismu!

Imunitní systém a alkalizace

Pokud i Vy patříte mezi ty, pro které je rýma, bolesti v krku a všeobecná nevolnost automatickou součástí chladnějších dnů, potom nastal čas detoxikace a alkalizace! Pokud je náš organismus překyselený, může se stát, že náš střevní systém nedokáže dostatečně plnit svoji funkci a vstřebávání živin zabraňují různé trávicí problémy - například průjem.

Pokud se náš organismus nedostane k potřebnému množství minerálních látek a vitaminů, může imunitní systém zeslábnout a k nachlazení může vést už jedno chladnější ráno. Pokud ale budeme opatrní a rozhodneme se pro uvědomělé stravování a alkalizaci, zmírní se nejenom naše trávicí problémy, ale zároveň posílíme i imunitní systém.

Jak posílit imunitní systém?

Vyberme si především z toho, co se dostane do našeho nákupního košíku a později na náš talíř! Čerstvá strava bez konzervačních látek, zejména zelenina zelené barvy a také ovoce, nám mohou pomoci, protože doplní naše zásoby vitaminů a také alkalizují. Špenát, brokolice, celer a petržel jsou skvělou alkalizující zeleninou a dokonalým zdrojem vitaminů a zároveň pomáhají i při detoxikaci organismu. Mezi ovocem je v žebříčku přírodních alkalizátorů na prvním místě banán, citron a ananas a navíc se jejich konzumací nemusíme vzdát ani sladkých chutí. Měli bychom však vědět, že pokud je našim skutečným cílem úplná a důkladná alkalizace a společně s ní i dobré trávení a lepší činnost imunitního systému, měli bychom kromě zdravé výživy provést i detoxikační a alkalizující kúru

Inzerce

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

SuperDetox

SuperDetox

Stejně tak jako prášek z ječmenné trávy, také prášek z pšeničné trávy má výjimečné alkalizující a detoxikační účinky, čistí krev a tlusté střevo od toxinů, zpevňuje pokožku a ošetřuje vlasy.


Green Symbol

Green Symbol

Produkt je přírodní a plnohodnotnotný doplněk bez přídavku umělých přísad. Díky jeho složení dokáže organismus vzácné živiny plně využít. Denní užívání naplní organismus energií a životní silou, a zároveň poskytuje příjemnou duševní a tělesnou pohodu.


Chia – španělská šalvěj

Chia – španělská šalvěj

V chia semínkách jsou ve velkém množství obsaženy omega-3 mastné kyseliny, bílkoviny, kyselina kávová, bezvlákninové sacharidy, antioxidační složky(fenoly) a vláknina. Mimo toho obsahují také vápník a omega-6 mastné kyseliny, jejichž předností je, že jsou bezlepkové.