head

Rebarbora: Léčivá rostlina Tibetu

Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Supergreens

Rebarbora je se svojí nahořklou chutí skvělým přirozeným detoxikantem, má dobré účinky na játra a pomáhá při detoxikaci.

Rebarbora je v Tibetu známá již tisíce let zároveň jako léčivá rostlina i potravina. Podívejte se, na co všechno je rebarbora dobrá!

Během diety

Rebarbora je díky své nízké kalorické hodnotě (16 kcal) a velkému množství vlákniny skvělou lahůdkou během diety: rychle zasytí a díky schopnosti spalovat tuky přispívá i k dobrému účinku redukční diety.

Přirozená očista střev

Rebarbora je vynikajícím přírodním diuretikem a čističem střev a zároveň pomáhá regulovat činnost střev. Podporuje trávení, má mírné laxativní účinky a proto její konzumace pomáhá i při odstranění rizika vzniku zácpy.

Protizánětlivý účinek

Díky stahujícím, analgetickým účinkům, může alkoholový výtažek z rebarbory účinně zmírnit zánět dásní a sliznice ústní dutiny a dužina z této rostliny může být účinným lékem na zlatou žílu.

Očista jater na vysoké úrovni

Rebarbora je účinným pomocníkem v době alkalizující   čisticí kúry. Je potravinou, která vysloveně šetří játra, pomáhá očistě jater a vyplaví škodlivé látky a toxiny ze střevní soustavy a zároveň mírně alkalizuje. Její konzumace je doporučována pouze s mírou, protože ve velkém množství může u citlivých osob způsobit žaludeční a střevní problémy a pokud máte ledvinové kameny, určitě se jí vyhněte.

Zásobárna vitaminů

Rebarbora obsahuje velké množství vitaminů A, B1, B2 a C a velké množství minerálních látek jako je fosfor, vápník, draslík, hořčík, selen a železo.

Tip: nejlépe bude, pokud budete konzumovat právě barevné výhonky, přesněji stonky listů, protože neobsahují tak velké množství kyseliny šťavelové, které můžeme ještě více snížit, pokud při vaření vylijeme první převařenou vodu, kterou potom nahradíme čistou vodou. Sladíme ji březovým cukrem a stévií a je skvělá jako kompot, džem, polévka, nápoj nebo i jako salát.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

SuperDetox

SuperDetox

Stejně tak jako prášek z ječmenné trávy, také prášek z pšeničné trávy má výjimečné alkalizující a detoxikační účinky, čistí krev a tlusté střevo od toxinů, zpevňuje pokožku a ošetřuje vlasy.


Green Symbol

Green Symbol

Produkt je přírodní a plnohodnotnotný doplněk bez přídavku umělých přísad. Díky jeho složení dokáže organismus vzácné živiny plně využít. Denní užívání naplní organismus energií a životní silou, a zároveň poskytuje příjemnou duševní a tělesnou pohodu.


Chia – španělská šalvěj

Chia – španělská šalvěj

V chia semínkách jsou ve velkém množství obsaženy omega-3 mastné kyseliny, bílkoviny, kyselina kávová, bezvlákninové sacharidy, antioxidační složky(fenoly) a vláknina. Mimo toho obsahují také vápník a omega-6 mastné kyseliny, jejichž předností je, že jsou bezlepkové.