head

Nejlepší afrodiziakum? Na předním místě jsou superpotraviny.

Afrodiziakum: jaké superpotraviny máme jíst?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

Když nevěříte v léky a přejete si přirozený prostředek na vzbuzení touhy, oplatí se Vám vyzkoušet několik superpotravin. Najdete totiž mezi nimi afrodiziakum, jež si přejete. Tyto superpotraviny navíc, kromě stimulace pohlavní touhy, disponují i mnoha zdraví prospěšnými vlastnostmi. Podívejme se na tři nejúčinnější!

Ženšen: rozdmýchá vášeň

Kořen ženšenu byl po tisíciletí oblíbený na Dálném východě, kde ho používali zejména proti stárnutí, rovněž coby všeobecný vitalizační prostředek, dále pak na zvýšení potence a léčili jím i mnoho nemocí. Ženšen zlepšuje prokrvení pohlavních orgánů, za co vděčí ginsenoidům, jež se nacházejí v hlavním kořeni. Toto afrodiziakum stupňuje psychickou a fyzickou výkonnost, působí příznivě na náladu, kromě toho čistí játra a tlusté střevo a rovněž zlepšuje i látkovou výměnu. Ženšen je použitelný nejen jako afrodiziakum, ale podporuje taky tvorbu endorfinu, zvyšuje příjem kyslíku, čím přispívá k podpoře činnosti svalstva.

Kořen řeřichy peruánské (maca): přirozená „Viagra“

Kořen řeřichy peruánské (maca) zvláštním způsobem stimuluje plodnost - na jedné straně zvyšuje hladinu testosteronu a serotoninu, na druhé straně, jako afrodiziakum, způsobuje prokrvení v oblasti pánve. V případě impotence se vysloveně doporučuje užívání kořene řeřichy, poněvadž ne náhodou je považován za přirozenou „Viagru“. Plodnost je tak pozitivně ovlivněna i zvýšením kvality a množství spermií. Regulací hladiny estrogenu se napomáhá oplození.

Bobule goji: zvyšují hladinu testosteronu

V suché formě se bobule goji, připomínajíc rozinky, používají v Asii na vzbuzení touhy, ale dosáhli se jimi úspěchy i při léčbě neplodnosti. Jejich léčivé účinky jsou vědecky dokázány. Díky svému obsahu polysacharidů příznivě ovlivňují spermie - zvyšují jejich počet a urychlují jejich pohyb. Navíc zvyšují hladinu testosteronu, díky čemuž se zvyšuje i libido. Bobule goji jsou vynikajícím prostředkem proti únavě. Kromě toho pomáhají i při problémech s erekcí. Pro to všechno obsazují popřední místo na seznamu afrodiziak.

Zdroj:

http://www.healthline.com/health/goji-berry-facts#overview1

https://draxe.com/top-5-maca-root-benefits-and-nutrition/

Inzerce

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

SuperDetox

SuperDetox

Stejně tak jako prášek z ječmenné trávy, také prášek z pšeničné trávy má výjimečné alkalizující a detoxikační účinky, čistí krev a tlusté střevo od toxinů, zpevňuje pokožku a ošetřuje vlasy.


Green Symbol

Green Symbol

Produkt je přírodní a plnohodnotnotný doplněk bez přídavku umělých přísad. Díky jeho složení dokáže organismus vzácné živiny plně využít. Denní užívání naplní organismus energií a životní silou, a zároveň poskytuje příjemnou duševní a tělesnou pohodu.


Chia – španělská šalvěj

Chia – španělská šalvěj

V chia semínkách jsou ve velkém množství obsaženy omega-3 mastné kyseliny, bílkoviny, kyselina kávová, bezvlákninové sacharidy, antioxidační složky(fenoly) a vláknina. Mimo toho obsahují také vápník a omega-6 mastné kyseliny, jejichž předností je, že jsou bezlepkové.