head

Detoxikační zelený ječmen - Čistí a naplňuje energií

Zelený ječmen: detoxikuje, okyseluje, čistí krev
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

Pro zastánce zdravého životního stylu není zelený ječmen určitě neznámý, ale ne každý si je vědom toho, že tato superpotravina je mnohem víc, než jen rostlina na ochranu zdraví. Kromě toho, že je skutečným úložištěm antioxidantů, pomáhá tělu zbavit se toxinů.

Je bohatá na vlákniny, vyživuje probiotické bakterie, brzdí produkci žaludeční kyseliny, ale jen málo lidí si myslí, že ječmen zelený (Hordeum vulgare) je vhodný i na detoxikaci. Přesto se v Číně používal už před tisíci lety, i když ještě tehdy netušili, že je vynikající alkalický a čistící prostředek krvi.

Detoxikuje

Ti, kteří mají alespoň trochu zkušenosti s detoxikací, vědí, že konzumace vláknin je jedním z nejlepších způsobů očisty těla od usazenin. A jelikož zelený ječmen jejich obsahuje hodně, pak jeho spotřeba podporuje uvolňování usazenin v tlustém střevě, to znamená že má čistící účinek na střeva. Kromě toho vlákniny zabraňují zácpě a snižují pravděpodobnost vzniku křečových žil a hemoroidů. Ale vraťme se k detoxikaci. Zelený ječmen nám pomáhá nejen zbavit se jedů, ale i v tom, abychom následně získali novou sílu. Dělá to tak, že alkalizuje, čímž napomáhá rozmnožování prospěšných bakterií, což je nezbytné pro udržení rovnováhy střevní flóry. Pokud je naše střevní flóra zdravá, můžeme si být jisti, že náš imunitní systém funguje dobře, čímž se vyhneme různým chorobám. Jeho antioxidanty přispívají k posílení imunity, ať už jde o vitamín E, A, B1, B2, B3, B6, B9, B12 a C.

Poskytuje podporu

Díky obsahu chlorofylu však ječná tráva sahá nad rámec čištění našeho těla. Díky této složce je schopný toho, aby zlepšil zásobování organismu kyslíkem a zabránil tvorbě infekcí. Ve vhodném množství je schopen na neutralizaci bakterií, plísní a plísňových hub, jako je například Candida-albicans. Kromě toho je chlorofyl výborný na čištění jater a ledvin, a jako mírné projímadlo i proti zácpě. Tuto superpotravinu doporučujeme i těm, kteří skoncovali se svými špatnými návyky, odložili cigaretu, rozloučili se s alkoholem a rozhodli se vyloučit cukr a kofein ze svého života. Ječná tráva totiž poskytuje mentální podporu, zároveň také uklidňuje a zmírňuje stres.

Mysleli byste?

Podle některých studií, chlorofyl, podávaný intravenózně zmírňuje horečku a bolest, a může pomoci při zánětech slinivky.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.