head

Kadeřávek pro ploché břicho

Kadeřávek je bohatým zdrojem vlákniny a pomáhá při trávení
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

Lze ho konzumovat čerstvý nebo i jako prášek,  je bohatý na vlákninu a  každopádně nám pomůže zregenerovat trávicí systém, přičemž nám dodá důležité živiny. Tato superpotravina by mohla být i snem žen, protože urychluje metabolismus tuků a přiblíží nás od představy k realitě plochého břicha, které se již nebude zdát nedosažitelným.

Kadeřávek (kapusta kadeřavá) je vydatným zdrojem potravinových vláknin, jejichž blahodárné účinky nelze dostatečně zdůrazňovat. Odstraní ze střeva po léta usazované odpadové látky a slouží jako potrava pro probiotické bakterie střevní flóry, které se živí rostlinnou vlákninou. Kadeřávek má však mnohem větší význam, než jenom jako bomba rostlinných vláknin.

Odstraní tuk

Tato rostlina díky obsahu vlákniny nejenom, že podporuje trávení, ale stimuluje i pohyb střev, urychluje látkovou výměnu, včetně metabolismu tuků. Při její pravidelné konzumaci snadněji dosáhneme štíhlou postavu a ploché břicho a pomůže nám také v tom, abychom po zhubnutí měli i nadále pěknou napjatou pokožku. Za svou vlastnost zkrášlovat pokožku vděčí svým antioxidačním složkám posilujícím imunitu, vitaminům C, E a A, a nezapomeňme přitom zmínit i karotenoidy. Zajímavým způsobem v sobě tato zelenina skrývá i aminokyseliny omega-3 a omega-6. Mastné kyseliny omega-6 zmírňují vředy, osteoporózu, záněty kloubů, vysoký krevní tlak, příznaky srdečních onemocnění, urychlují léčbu vyrážek a zánětů kůže. Mastné kyseliny omega-3 zpružňují stěny buněk a již při užívaní v malém množství snižují hladinu triglyceridů v krvi.

Chrání kosti a uspává

Množství vápníku, nacházejícího se v kadeřávku, šedesátkrát převyšuje jeho výskyt ve špenátu, čímž značně převyšuje i obsah vápníku v mléku. Vápník je nezbytný pro zdraví kostí a zubů a na jeho nedostatek poukazují slabší zuby, osteoporóza, zlomeniny, ale varovným příznakem jsou i časté svalové křeče, pomalé hojení ran, jakož i poruchy spánku, protože tato minerální látka se zúčastňuje i vytváření melatoninu, hormonu regulujícího spánkový cyklus.

Zdroj:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/genome/annotation_euk/Brassica_oleracea/100/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7797181
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1462567/

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.