head

Maqui bobule - Ovoce s nejsilnějším antioxidačním účinkem

Maqui bobule: jaké jsou její léčivé účinky?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

Posiluje imunitu, tlumí záněty, reguluje hladinu cukru v krvi a stabilizuje krevní tlak - tu jsou jen čtyři z mnoha léčivých účinků, pro které se vyplatí purpurově-modralou maqui bobuli konzumovat. Pro co všechno ještě, dozvíte se z našeho článku.

Maqui bobule (Aristotelis chilensis) jejímž původním domovem je Chile, je nesmírně bohatým zdrojem živin a má vynikající zdraví prospěšné vlastnosti, proto si vysloužila název superpotravina. Její blahodárné účinky dobře znali už i domorodí Indiáni, kteří toto ovoce s chutí podobnou moruší konzumovali každodenně.

Blahodárné složení

Maqui bobule obsahuje obrovské množství vitaminu A, vitamin C, vápník, draslík a železo, dále mastné kyseliny omega-6 a omega-9. Kromě toho je bohatým zdrojem antokyaninů, jejichž antioxidační účinek je několikanásobku účinku borůvek a modrého hroznů. Tyto její vlastnosti navíc snižují množství LDL (špatného) cholesterolu, pomáhají předcházet kardiovaskulárním onemocněním, snižují riziko vzniku infarktu a mozkové příhody. Maqui bobule má antidiabetický účinek, který potlačuje zvýšení hladiny glukózy v krvi u lidí s nesnášenlivostí glukózy, po konzumaci potravin bohatých na sacharidy.

Nabije Vás energií

Maqui bobuli s oblibou užívají Indiáni Mapuche, žijící v Chile, i dodnes. Právě jim vděčí za svou vynikající fyzickou kondici a pozitivně účinkují i na jejich duševní zdraví. Jelikož je maqui bobule ovocem s nejsilnějším antioxidačním účinkem a účinně posiluje imunitu, infekční onemocnění jsou u nich velmi vzácné. Samozřejmě platí to i tehdy, pokud toto výjimečné ovoce zařadíte do své stravy, což se doporučuje i proto, že okamžitě a citelně zvyšují energii a míru vytrvalosti. Pokud se cítíte unaveni a toužíte po energetickém nápoji či silné kávě, zvolte si raději koktejl z maqui bobulí, který Vám zároveň zlepší náladu.

Věděli jste?

Maqui bobule je jedním z nejefektivnějších prostředků na hubnutí, protože zabraňuje ukládání tuku v těle. Tento její účinek se uplatňuje i tehdy, když ji užíváte během jídla nebo po něm.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.