head

Toto jsou nejlepší superpotraviny proti depresi

Superpotraviny proti depresi
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

Jste unavení a nemáte na nic náladu? Je to trochu takové, jako deprese? Najezte se do dobré nálady, tyto 3 superpotraviny Vám pomohou! Zdravou výživou můžeme překonat mnoho zdravotních problémů, a navíc si můžeme zlepšit i náladu.

Dýně

Dýně je typická zimní zelenina. Kromě toho, že má vynikající chuť, pomůže nám, abychom byli vyrovnanější. Tato zelenina, která snižuje zánět, je bohatá na vitamin A a betakarotén, chrání zdraví očí a pomáhá i v případě nachlazení a nachlazení zespodu. Dýně s vysokým obsahem antioxidantů podporuje detoxikaci a činnost jater, ale má i schopnost čistit střeva. Pokud dýni, která zažene depresi, zařadíme do našeho jídelníčku, díky množství vápníku, draslíku a hořčíku můžeme udělat mnoho i pro zdraví svých kostí a srdce.

Granátové jablko

Tmavě červené granátové jablko s velkým množstvím antioxidantů skvěle podporuje trávení, spaluje tuky, a podobně jako dýně, zažene i příznaky deprese. Granátové jablko  s vysokým obsahem vitaminu C a K může snížit hladinu cholesterolu v krvi, prospívá srdci a cévnímu systému a v období chřipky působí jako turbo pro imunitní systém. Pokud ho budeme konzumovat pravidelně, vyhne se nám nejenom deprese, ale s velkou pravděpodobností se i my vyhneme ambulanci svého lékaře.

Mandarinky

Toto drobné ovoce s měkkou kůrou nám už svou vůní zlepší náladu a společně s pomeranči patří mezi nejoblíbenější zimní ovoce. Mandarinky bohaté na vitamin B a C, kyselinu listovou, hořčík a fosfor jsou účinné proti depresi, výborně spalují tuky a podporují trávení. Toto ovoce zmírňuje křeče, zklidňuje žaludek a má schopnost čistit krev, a proto jsou zároveň i vynikajícím přírodním detoxikantem.

Chia semínka

Tuto superpotravinu, která pochází z Jižní Ameriky a dnes je populární na celém světě, bychom měli kvůli jejímu obsahu vlákniny a vápníku určitě přidat do svého jídelníčku. Věděli jste, že konzumací chia semínek  se můžete vyhnout i depresi? Díky množství omega-3 se v zimním období vysloveně doporučují, protože účinně pomáhají proti vzniku duševních onemocnění!

Zdroj:

https://www.webmd.com/diet/features/superfoods-everyone-needs#1

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.