head

Kořen řeřichy: zažene únavu a zlepší náladu

Kořen řeřichy peruánské dodává energii
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

Cítíte, že jste bez nálady a energie, způsobuje Vám těžkosti udělat i všední každodenní činnosti, navíc se nedokážete soustředit na úkoly, které máte udělat? Vyzkoušejte řeřichu peruánskou, resp. kořen maca, nazývanou taky peruánským ženšenem. Jejím užíváním můžete získat dostatek energie. Řeřicha peruánská dodává energii, stimuluje imunitní systém, takže nás kromě únavy zbaví i opakovaných infekcí.

 

Vyměňme kávu za řeřichu

Předtím než sáhnete po další šálce kávy, případně byste se chystali dát si energetický nápoj, myslete na to, nakolik škodíte svému organismu přehnaným užíváním kofeinu. Kofein zvyšuje riziko vysokého krevního tlaku, může způsobovat poškození srdce a osteoporózu, dokonce i žaludeční vřed. Řeřicha peruánská neobsahuje kofein ani škodlivé přísady, které jsou přítomny v energetických nápojích, navíc se jedná o významnou, zdraví prospěšnou superpotravinu.

Proč je tak účinná?

Řeřicha peruánská obsahuje energii dodávající bílkoviny, stopové prvky a vitaminy v ní obsažené nás okamžitě nastartují a navíc je nesmírně bohatá na vitaminy C, B2, B3 a B6, na bílkoviny, flavonoidy, steroly, aminokyseliny a vlákninu. Rovněž je bohatá na měď, železo, draslík, zinek, vápník a mangan. Protože disponuje vydatným obsahem antioxidantního vitaminu C, a jak jsme již zmínili, je bohatá na flavonoidy, je schopná kompenzovat účinky volných radikálů, a tímto způsobem chrání před záněty, před kardiovaskulárními nemocemi a  rakovinou. Kromě toho, že kořen maca  - kořen řeřichy peruánské dodává energii, účinně posiluje imunitní systém a chrání před bakteriemi, viry a hubami. V podstatě se jedná o přirozené antibiotikum bez jakýchkoli vedlejších účinků.

Zvyšuje hladinu energie v organismu

Užívání kořene řeřichy peruánské je nejenom doporučováno pro ty, kteří jsou neustále unavení, vyčerpaní a letargičtí, ale i pro ty, kteří se věnují soutěživému sportu, nebo dělají zatěžující fyzickou či psychickou práci. Bílkoviny této rostliny zvyšují ve velké míře výkonnost, obsah vápníku posiluje kosti a přispívá k prevenci řídnutí kostí. Energii dodávající účinek kořene řeřichy peruánské si můžou vychutnat i ženy trpící příznaky menopauzy. Pomáhá jim nejen v tom, že účinně zbavuje deprese, způsobené hormonálními změnami, ale taky tím, že zmírňuje pocení a návaly tepla, a dále tím, že díky výživným látkám v něm obsažených udržuje pokožku mladou.

 

Zdroj:
https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/health-benefits-of-maca.html
http://nutritiondata.self.com/facts/custom/2193874/0
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2928177/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3184420/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3856628/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19781622

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.