head

Resveratrol: poklad v hroznech

Resveratrol: chrání srdce a cévy, proti rakovině, pro zmírnění zánětů.
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

V případě kardiovaskulárních onemocnění může být resveratrol důležitou podporou našeho organismu také s jeho mimořádným účinkem chránícím srdce. Protože jde o prominentní antioxidant, vo velké míře může snížit výskyt nádorů, degenerativních změn, zánětů, ale také chrání proti cukrovce a Alzheimeroví chorobě.

Resveratrol je chemická látka, která patří mezi polyfenoly a nachází se hlavně v slupce ovoce a plodů. V pozoruhodném množství ho také možné nalézt v slupce červeného hroznů a v jeho jadérkach, v červeném hroznovém víně, není náhodou, že mezi milovníky červeného vína, teda u Francouzů se kardiovaskulární nemoci objevují mnohem zřídka . Avšak samotní konzumací vína bychom neměli dostatek resveratrolů a konzumace alkoholu by přinesla mnoho vážných onemocnění. S jadérkem hroznů je to jiné, stačí jen velmi malé na to, aby se nám do organismu dostalo množství resveratrolu.

Resveratrol na ochranu zdraví

Resveratrol zabraňuje růstu melanomu, a zpomaluje proces stárnutí. Základem mechanismu působení resveratrolu je, že potlačuje příjem glukózy v rakovinových buňkách, takže hladují a to způsobuje jejich úmrtí. Vzhledem k této vlastnosti je resveratrol nesmírně efektivní při prevenci rakoviny tlustého střeva, rakoviny plic, respektívě i při zpomalení stárnutí. Při použití resveratrolu je možné zabránit zhoršení paměti spojené s věkem, ale může také snížit riziko Alzheimerovy nemoci. Díky antioxidantem může být také účinný v prevenci cukrovky, kterou možná dávat do souvisu s oxidačním stresem. Resveratrol zevnitř chrání a roztahuje kůži, hraje významnou roli v urychlování hojení ran a přispíva také k prevenci zubního kazu. Tato chemikálie má příznivý účinek na střevní flóru, protože pomáhá při reprodukci několika probiotických bakterií.

Jezme hrozny

Hrozny, bohaté na resveratrol, výrazně zlepšuje trávení, je účinné proti zácpě a je vynikajícím řešením pro zlepšení látkový výměny. Toto bobulovité ovoce je vynikajícim detoxikantem, protože pomáhá vyprázdnit nahromaděné toxické látky, a může zmírnit potíže u osob postižených hemoroidy. V jadérku hroznů se ukrývajú také antioxidačně působící flavonoidy, které posilují imunitní systém, chrání srdce a cévní systém, snižují hladinu cholesterolu, čím pomáhají předcházet kornatění cév. Vzhledem k tomu, že jadérko z hroznů podporuje trávení glukózy, pomáhá také předcházet cukrovce 2. typu.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.