head

3 superpotraviny na posílení srdce a imunitního systému

Jak působí superpotraviny?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Superpotraviny

Superpotraviny chrání naše buňky, posilují imunitní systém, detoxikují a přispívají k zdravému trávení, avšak jejich blahodárné účinky zde zdaleka nekončí! Většinu superpotravin naleznete na pultech obchodů. Ale víte, které to jsou a v čem Vám mohou pomoci? Zde je pro Vás krátký manuál k zdravé stravě!  

Spirulina

Spirulina   je zárukou dobré kondice a zdraví. Tato řasa je bohatá na antioxidanty, pomáhá zpomalit procesy stárnutí, chrání před škodlivými volnými radikály a má mimořádně silný detoxikační účinek. Spirulina podporuje a posiluje imunitní systém  a zároveň podporuje tvorbu červených krvinek a je tedy pro organismus s nedostatkem železa velmi důležitým zdrojem živin. Nejideálnější je, pokud budete prášek ze spiruliny konzumovat přimíchaný do svého ranního nápoje nebo do čerstvé pomerančové šťávy!

Špenát

Ne náhodou byl špenát oblíbeným jídlem Pepka námořníka. Kromě toho, že dodá tělu sílu a energii, jeho flavonoidy posilují oči. Tato zelenina plná vitaminu B, obsahuje i velké množství antioxidantů a kyselinu listovou, a proto může být nejlepším přítelem těhotných žen. Pravidelná konzumace špenátu může přispět k snížení hladiny cukru v krvi a také k normalizaci krevního tlaku. Účinné látky špenátu chrání srdce a posilují oběhovou soustavu, mají také alkalizující  účinek, a proto mohou postavit bariéru i před nemocemi způsobenými překyselením organismu.

Brokolice

Brokolice je určitě častou přílohou na talířích mnoha z Vás, ale možná ani netušíte, na jak vzácné zelenině si pochutnáváte. Brokolice obsahuje velké množství vitaminu C, vápník, draslík a železo a je dokonalou pomocí v případě střevních problémů: pokud jsou průjem , zácpa a nadýmání  Vašim častým a nevítaným hostem, potom nastal čas na uvědomělé stravování a začátek konzumace brokolice! Brokolice však není lékem pouze na trávicí problémy, ale může poskytnout pomoc i při zmírnění příznaků deprese a srdečně cévních onemocnění.

Zdroj:

http://www.huffingtonpost.co.uk/entry/broccoli-health-benefits-compound-prevents-heart-disease-cancer-diabetes_uk_576cff22e4b08d2c5638f0d6

https://www.webmd.com/food-recipes/features/10-super-foods

https://www.webmd.boots.com/vitamins-and-minerals/spirulina

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.