head

Zelený hrášek: posel léta

Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Syndrom chronické únavy

Zelený hrášek je velmi chutný, patří mezi pravou letní zeleninu, ale vyplatí se ho konzumovat nejenom kvůli jeho výborné chuti. Má mnoho cenných a zdraví prospěšných vlastností.

Pokud ho budeme konzumovat čerstvý, je nejlepší zdravou pochoutkou, pokud ho uvaříme, můžeme získat chutné polévky a omáčky. Tuto zeleninu můžeme použít různými způsoby  a má příznivý vliv i na naše zdraví. Podívejme se,  proč je dobré, pokud se zelený hrášek dostane na náš talíř co nejčastěji!

Zažene únavu

Pokud máme pocit, že naše dny připomínají začarovaný kruh a únava  se stává našim každodenním společníkem, zelený hrášek nám může být účinnou přírodní pomocí. Tato drobná dobrota přispívá k doplnění energie a zažene únavu, a proto se v době nadměrné zátěže vyplatí zelený hrášek konzumovat častěji, díky čemu můžeme svým povinnostem čelit s novou energií.

Má detoxikační účinek

Během detoxikační kúry  nechejme místo na našem talíři i pro zelený hrášek! Zelený hrášek pomůže zbavit nahromaděných usazenin ze střev, je účinným čističem a nekompromisně vyčistí náš střevní systém od škodlivých toxických látek.

Zásobárna důležitých vitaminů

Zelený hrášek obsahuje velké množství vitaminů a minerálních látek, a proto, pokud ho budeme konzumovat pravidelně, nejenom, že uděláme radost chuťovým pohárkům, ale s jeho pomocí můžeme doplnit i své zásoby stopových prvků. Obsahuje vitaminy B a C, ale je bohatý i na zinek, fosfor, draslík, hořčík a železo.

Normalizuje krevní tlak

Tuto zeleninu se sladkou chutí si můžeme vzít na pomoc i v případě onemocnění oběhové soustavy a problémů s krevním tlakem. Zelený hrášek poskytuje skvělou přírodní pomoc v případě, že chceme normalizovat svůj krevní tlak, ale má příznivý vliv i na naši cévní soustavu.

Zdroj: http://www.webmd.com/food-recipes/vegetable-month-peas#1

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

ToxiClean detoxikační program

ToxiClean detoxikační program

Širokospektrální detoxikační program ToxiClean byl vyvinutý tak, aby spolu s programem Clean Inside ještě účinněji čistil a detoxikoval vnitřní orgány.


Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev pomocí vlákniny očistí tlusté střevo od nahromaděných toxických usazenin a zabraňuje tvorbě nových usazenin.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.