head

Význam trávicích enzymů pro zdravý život

Význam trávicích enzymů pro zdravý život
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Trávicí enzymy

Trávicí šťávy produkuje pankreas, je však důležité podotknout, že disponujeme pouze s určitým stanoveným množstvím enzymů. Enzymy se podílí na rozkladu a využití živin. Experimenty známého vědce v oblasti výživy dr. Edwarda Howwela dokázaly, že hlavní příčinou zhoršení našeho zdraví je nedostatek enzymů. Jim totiž vděčíme za životní energii. Ve skutečnosti jsou za fungování našeho těla odpovědné metabolické enzymy, zatímco přijatou potravu zpracovávají trávicí enzymy.

Při nedostatku enzymů by naše tělo nebylo schopno plnit svoje funkce a nemohly by být využity hormony, vitaminy, resp. minerální látky. Jak jsme již uvedli, enzymy se spotřebují a po určité době se důsledkem špatné výživy z organismu vylučují. Stojí za zmínku, že každá potravina, která se připravuje při teplotě vyšší než 48 stupňů, ztrácí obsah enzymů, ale čerstvé ovoce a zelenina mohou tento deficit doplnit.

Většina lidí si ani neuvědomuje, jaký význam má správná a dostatečná konzumace trávicích enzymů. Čím je člověk starší, tím je trávení těžší a postupem času je doplňování trávicích enzymů velmi důležité.

Jak můžeme přijat dostatečné množství enzymů pro náš organismus?

Část trávicích enzymů se vytváří v pankreatu a pro normální fungování metabolismu je přítomnost dostatečného množství enzymů nezbytná. Pro správné fungování našeho organismu můžeme udělat hodně, tím, že budeme každý den konzumovat co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny! Bohužel špatné stravování, různá onemocnění nebo přítomnost nahromaděných škodlivých usazenin a toxinů v těle, může spustit proces špatného vstřebávání výživných látek, a proto se doporučuje co nejdříve nahradit chybějící trávicí enzymy.

Léčba nebo prevence onemocnění doplněním trávicích enzymů

Přítomnost trávicích enzymů se podílí na zmírnění zažívacích poruch, jako je zvýšená produkce střevního plynu, říhání nebo nadýmání. Pokud máte po konzumaci jídel přetrvávající pocit plnosti, který doprovází bolestivé napětí břicha, mohlo by se jednat o nedostatek enzymů, protože tyto příznaky ukazují, že se našemu organismu nepodařilo správně rozložit požité živiny. V důsledku nedostatku protelolyckého enzymu, který je zodpovědný za štěpení bílkovin, se mohou objevit těžké alergické příznaky. Látky, které se uvolňují z nezpracovaných bílkovin, hrají důležitou roli při oslabení imunitního systému.

Jakými tabletkami můžeme nahradit chybějící enzymy?

Doplněk stravy Swiss DigestFX, který obsahuje trávicí enzymy v tabletkách, se pomáhá zbavit nepříjemných příznaků, zatímco podporuje trávení. Uvedený produkt ve srovnání s jinými podobnými přípravky nemá žádné vedlejší účinky, nezpůsobuje bolesti břicha ani nadýmání, a přitom jemně podporuje trávicí systém!

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.