head

Proti trávicím potížím pomůže symbiotikum

Proti trávicím potížím pomohlo Marianne Makaiové užívání symbiotík
Proti trávicím potížím pomohlo Marianne Makaiové užívání symbiotík
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář

Google+
Téma: Trávicí poruchy

Marianna Makaiová začala pociťovat trávicí potíže poprvé před několika lety. Příčinu obtíží však ani lékaři nedokázali určit. Mladá žena vzala svůj osud do vlastních rukou a vyzkoušela všechno, o čem byla přesvědčena, že pomůže aspoň trochu. Symbiotikum objevila také v době, kdy hledala řešení na svůj problém.

Pokud vím, navštívila jste několik lékařů.

Vyhledala jsem opravdu mnoho lékařů, dietetiků, diabetologů, gastroenterologů, dokonce i přírodního léčitele jsem navštívila. Obětovala jsem hodně času a peněz na to, abych se dostala k příčině svých potíží. Bohužel, ani jeden z nich nedokázal určit diagnózu. Připouštěli možnost syndromu dráždivého střeva (IBS) nebo Crohnovy nemoci, protože u obou jsou časté trávicí potíže. Dopracovali se jen k tomu, že jsem alergická na lepek a na mléko, které jsem následně i vyloučila ze své stravy.

Jakého charakteru jsou příznaky?

Nadýmání, nevolnost, závratě, silné bolesti břicha. Objevily se náhle, myslela jsem si, že se mi vrátil reflux. Dost mě to zatěžovalo i psychicky. Po jistém čase je člověk už z celé situace unavený. Jelikož jsem měla méně síly, energie, i zaměstnání jsem změnila. Vyžadovalo totiž dost velkou fyzickou zátěž, a to jsem bohužel následkem častých a silných nevolností už nezvládala.

Vyzkoušeli jste mnoho výživových doplňků stravy a přírodních léčebných metod.

Řešení jsem hledala neustále. Snažila jsem se důkladně vystihnout problém a hodně jsem hledala i na internetu. O čem jsem byla i jen trochu přesvědčena, že pomůže, dala jsem se na to. Bohužel, nic se neosvědčilo dlouhodobě účinným řešením proti trávicím obtížím.

Po jistém čase jste se stala přímo odborníkem na dané téma.

Jsem si vědoma toho, že lékaři nemají rádi, když si pacient sám určí diagnózu. V podstatě s tím i souhlasím, neboť je opravdu hodně hypochondrů. Já jsem, ale neměla jinou možnost. Poslechla jsem své instinkty a pocity. Poprosila jsem lékaře, aby mě poslal na takové a onaké vyšetření, nebo nechal udělat několik laboratorních rozborů. Abych se uklidnila, absolvovala jsem i kolonoskopické vyšetření. Na moje štěstí, zda neštěstí, nebyly nalezeny žádné změny.

Příčiny se nenašli, navrhli jen léčbu příznaků.

Jsem nucena užívat analgetika a léky na snížení zánětu. Vedle toho se stravuji velmi uvědoměle. Úplně na začátku jsem dokonce vykonala i detoxikační kúru. Přírodní léčitel mi doporučil užívání probiotik. Následkem toho jsem pocítila konečně mírné zlepšení. Cítila jsem se lépe, bolesti se zmírnily.

Kdo Vám doporučil symbiotikum?

Objevila jsem ho na internetu, když jsem hledala účinné probiotikum. Chtěla jsem vyzkoušet něco nového místo toho, co jsem užívala dosud. Současné užívání Swiss Probiotix Max® a Swiss Prebiotix Ultra® mi pomohlo v tom, že se cítím celkově velmi dobře a stala jsem se energičtější. Moje reference o tomto produktu jsou pouze nejlepší a svým spolupacientům ho vím jen doporučit!

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.