head

Zázrak lněných semínek

Zázrak lněných semínek
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Trávicí poruchy

Chrání srdce

Obsahují velké množství minerálních látek, aminokyseliny (kromě jiných také triptofan, který má antidepresivní účinky) a vitaminy B a C. To přispívá k tomu, že pomocí lněných semínek je možné snížit vysoký krevní tlak a vysokou hladinu cholesterolu, čímž se zároveň sníží i riziko vzniku srdečně cévních onemocnění. Lněná semínka kromě toho zmírňují příznaky menopauzy a problémy, které souvisejí s osteoporózou. Pokud je konzumuje těhotná žena, podporuje tím vývoj mozku plodu.

Antioxidanty účinné i proti rakovině

Lněným semínkům můžeme díky velkému množství omega-3 a omega-6 mastných kyselin a antioxidačních  ligninů děkovat za protizánětlivé a protirakovinné vlastnosti, které mohou pomoci zejména v prevenci vzniku rakoviny tlustého střeva.

Očista tlustého střeva lněnými semínky

Vlákniny lněných semínek důkladně vyčistí tlusté střevo, odstraní nahromaděné usazeniny a toxiny a podporují přirozené pohyby střev. Při jejich aplikaci formou kúry, mohou lněná semínka odstranit zácpu IBS  a upravit rovnováhu střevní mikroflóry.

K vnějšímu použití

Lněný olej se dá velmi dobře použít na pleť s vyrážkami  a je také vhodný k léčbě příznaků při spálení od slunce, psoriáze a ekzému, a díky antioxidačním účinkům přispívá ke zjemnění a  prevenci vzniku vrásek. Lněný olej podporuje také růst vlasů a jeho konzumací přispějete k růstu Vašich nehtů. Navíc ho můžete bez obav použít i při pečení, protože mezi oleji je právě tento ze lněných semínek ten, ze kterého se vlivem tepla uvolní nejméně škodlivých látek.

Dobrá rada

Lněná semínka je třeba velmi dobře rozžvýkat, protože v opačném případě je organismus dokáže velmi těžko strávit kvůli jejich velmi tvrdé slupce. Pokud je pomelete, je třeba je zkonzumovat co nejdříve, protože většina jejich účinných látek je citlivá na teplo a světlo.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.