head

Fialky: Voňavý detoxikant jara

Fialky na detoxikaci | Jak léčí tato jarní květina?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zácpa

Z květů fialek se vyrábí jeden z nejdražších esenciálních olejů na světě. Kromě příjemné vůně mají tyto nejmilejší květinky jara detoxikační a různé zdraví prospěšné účinky.

Fialky jsou symbolem skromnosti, nevinnosti a plodnosti. S fialkami, které původně pocházejí z Evropy a Asie, bychom se měli seznámit nejenom kvůli jejich příjemné vůni, ale i příznivým účinkům na zdraví. Odvar z jejich květů a listů může příznivě ovlivnit naše zdraví.

Na nachlazení

Pokud v zimě nevěnujeme dostatek pozornosti  posílení imunity, snadno se můžeme stát oběťmi jarního nachlazení. Možná jste to ani nevěděli, ale jedním z účinných léků proti rýmě  a bolesti v krku jsou právě fialky. Kvůli jejich schopnosti ředit hleny jsou fialky v Indii už velmi dlouho velmi oblíbenou léčivou rostlinou: používají je k přírodní léčbě onemocnění dýchacích cest, kašle, bronchitidy a zánětů ústní dutiny.

Na detoxikaci

Fialky jsou dokonalým detoxikantem, a proto je můžeme bez obav používat i jako doplněk detoxikační kúry. Podporují pocení a čistí krev, díky čemu pomáhají očistit náš organismus a střevní systém od škodlivých látek a nahromaděných toxinů.

Na zmírnění napětí

Neustálé napětí a rychlé tempo mohou zanechat stopy i na našem nervovém systému. Fialky, které dokážou zklidnit nervy a snížit krevní tlak, mohou pomoci při  relaxaci a v tom, abychom se mohli rychleji, alespoň na krátkou dobu vysvobodit ze začarovaného kruhu.

Na zácpu

Stresující životní styl a nevhodná strava mohou mít následky, mezi které patří i zácpa. Fialky mohou poskytnout řešení na trávicí problémy různého druhu, stejně tak i na zácpu, protože  mají mírné laxativní účinky.

Na zkrášlování

Fialky obsahují velké množství vitaminu A a C a jsou skvělým antioxidantem. Jsou známé i tím, že zvlhčují a zkrášlují pokožku, a proto patří i v kosmetickém průmyslu mezi oblíbené suroviny, kde je využívají zejména jako přísadu do hydratačních krémů.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

Program Clean Inside očista střev

Program Clean Inside očista střev

Program Clean Inside očista střev se skládá ze tří produktů, které jsme vyvinuli vysloveně pro nejdůkladnější a nejpřirozenější způsob očisty tlustého střeva..


Antiparazitní doplněk výživy

Antiparazitní doplněk výživy

Parasic je protiparazitní doplněk výživy, který pomáhá odstranit škodlivé střevní parazity a jejich vajíčka z tlustého střeva a jiných částí organismu.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.