head

Příchod jara - čas obnovy. Ukliďte svou pokožku!

Příchod jara je zde: Probuďte Vaši pokožku ze zimního spánku
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zajímavosti

Nedostatek slunečních paprsků a sychravé počasí pomaličku vystřídá příchod jara. Probouzí se nejen příroda ale i naše tělo. Vše kolem nás - včetně naší pleti - se jakoby probouzelo ze zimního spánku a my toužíme po obnově.

Příchod jara však znamená často i příchod jarní únavy. Naše tělo už vyčerpalo všechny své zásoby vitamínů a minerálů, co se zjevně odráží i na naší pleti. Ukážeme Vám pár tipů, jak pečovat o Vaši pleť a pokožku těla v tomto období.

Odstraňte odumřelé kožní buňky!

Na osvěžení Vaší pokožky těla použijte peeling. Obrušující částice jemně a šetrně odstraňují odumřelé buňky Vaší pokožky, čímž jí pomáhají dýchat. Vedle čištění Vám vzácné oleje plné antioxidantů, nenasycených esenciálních mastných kyselin a vitamínu E zajistí i potřebné ošetření a výživu. Jemná masáž přitom pomáhá při prokrvení pokožky.

Oživte Vaši pleť!

Mráz, topení, vítr a nedostatek slunečních paprsků - Vaše pleť čelí celou zimu jejich náporem! Mastnější másla, které chránily Vaši pleť před nepříznivými vlivy počasí a před vysoušením již můžete nahradit lehčími oleji. Pleť je však třeba připravit, aby mohla vsáknout všechny živiny: potřebuje důkladné a šetrné čištění. COCO mýdlo s mořskou solí je mýdlová specialita, která pomocí mořské soli jemně odstraňuje odumřelé buňky pleti. Díky kokosovému oleji a bambuckému máslu bude Vaše pleť hydratovaná, jemná a čerstvá.

Doplňte zásoby vitamínů a minerálů

Příchod jara znamená i nadílku čerstvé zeleniny, ale některé vitamíny si můžeme doplnit už i nyní. Vypěstujte si řeřichu! Tato nenáročná bylina v sobě skrývá vitamíny A, B1, B3, B6, C, E i K a minerály draslík, sodík, vápník, fosfor, železo a jód.

Tip na závěr: Hořčík Vám pomůže při přechodu!

Konec zimy a příchod jara může být zatěžující pro náš organismus. Mohou se projevit svalové křeče, bolesti hlavy, nesoustředěnost a stres. Hořčík je nezbytný pro správné fungování našeho těla, jeho zvýšený příjem je právě proto na jaře nevyhnutelným. Bohaté na hořčík jsou: luštěniny, mořské ryby a ořechy.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.