head

Alkalizující potraviny: obnoví acidobazickou rovnováhu

Alkalizující potraviny: obnoví acidobazickou rovnováhu
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Jedním z následků ,,moderního “ stravování je překyselení, které ze začátku způsobuje menší nepříjemnosti, jako je například pálení žáhy a zažívací problémy a postupem času může vést až ke vzniku onemocnění. Příčinou vzniku onemocnění je to, že obranyschopnost překyseleného organismu klesá. Naštěstí se může acidobazická rovnováha obnovit a k tomu je třeba alkalizace, to znamená konzumace jídel s alkalizujícím účinkem a doplňků stravy.

Překyselení postihuje značnou část populace z důvodu nesprávné výživy a životního stylu: častější konzumace kyselinotvorných a méně alkalizujících jídel a sedavý způsob života. Pokud nealkalizujete , následkem narušené acidobazické rovnováhy (ideální hodnota pH je 7,0) se objeví nepříjemné těžkosti, poruchy činnosti orgánů a později různá onemocnění.

Varovné signály

Je možná i jiná příčina, ale ve většině případů se za pálením žáhy, chronickou únavou, častými bolestmi břicha, opakujícími se bolestmi hlavy, záněty kloubů  křečemi a bolestmi kloubů, ekzémy a kvasinkovými onemocněními, pokaženými zuby, lámání nehtů a vlasů  skrývá právě překyselený organismus. S narušením acidobazické rovnováhy se mohou spojovat i jiná onemocnění: jakými jsou cukrovka, stavy úzkosti, osteoporóza, ale i oslabení imunitního systému.

Pomohou alkalizující potraviny

Překyselení se dá naštěstí zabránit změnou stravovacích návyků. K tomu je zapotřebí konzumace alkalizujících potravin a doplňků stravy, které tento proces urychlují. Správný poměr je přibližně 70:30 ve prospěch alkalizujících potravin proti kyselinotvorným. Účinně alkalizuje petržel, baklažán, brokolice, červená řepa, zelí, olivy, chřest, vojtěška, bazalka, rozmarýn, tymián, zelený ječmen, pšeničná tráva, čočka, čerstvá rajčata, okurky, špenát, naklíčené luštěniny, ananas, banán, citron, pomeranče, jablka, švestky, hrozny, fíky a datle. Dávejte pozor na to, že při vaření se rajčata, špenát a baklažán stanou kyselinotvornými.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.