head

Jídla způsobující rakovinu - cukr je nejhlavnější výživou pro nádorové buňky

Jídla způsobující rakovinu
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Zdravá strava pro střevo

Denně jejich připravujeme a konzumujeme, ale nemáme jasno v tom, jaký účinek mají na naše zdraví. Přitom by bylo velmi dobré vědět, že toto jsou jídla způsobující rakovinu.

Už dávno víme, že náš způsob života a stravovací návyky ve velkém ovlivňují naše zdraví. Některá jídla nám způsobují jisté onemocnění jako např. cukrovka - diabetes, vysoký krevní tlak, Dna a jiné. Zdraví poškozující účinek jednotlivých jídel, ale může být nevratný. Které je těch 5 nejnebezpečnějších jídel, způsobujících rakovinu?

Maso

Mnoho výzkumů potvrdilo, že konzumace masa, bohatého na nasycené mastné kyseliny, souvisí s nádorovými onemocněními. Konzumace živočišných bílkovin je úzce spojena s rakovinou, kardio-cévními onemocněními, obezitou a cukrovkou, tyto totiž neobsahují fytonutrienty, jejichž nedostatek podstatně snižuje účinnost trávení. Během procesu vaření masa se tvoří i rakovinotvorné látky.

Mléčné výrobky

Vědecké výzkumy potvrdily, že hlavní bílkovina mléčných výrobků - kasein - napomáhá vytvoření rakoviny, aterosklerotických plaků v žilách, a zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi. Bílkoviny mléka silně podporují autoimunitní procesy, např. imunitní systém není schopen rozlišit fragmenty bílkovin kravského mléka a buňky slinivky, následně obojí zahubí. Namísto kravského mléka proto konzumujme raději rostlinné mléko.

Cukr

Nadměrná konzumace cukru vede k vysokému krevnímu tlaku, cukrovce, zánětům, zvyšuje hladinu volných radikálů, oslabuje imunitní systém, urychluje proces stárnutí, proto se doporučuje cukr vyloučit z jídelníčku. Cukr je hlavní živinou nádorových buněk! Nezaškodí být obezřetnými i v případě umělých sladidel, bakterie, nacházející se v žaludku přemění cyclamaty na cyklohexylamin. Některé pokusy na zvířatech považují právě tuto látku za odpovědnou za nádorová onemocnění.

Nitráty - dusičnany

Dusičnany a konzervační látky způsobují onemocnění srdce a rakovinu, mimo jiné i vysoký krevní tlak a alergii. Po tom, co se dusičnany dostanou do žaludku a trávicího traktu, přemění se na nitrosaminy a způsobují poškození DNA.

Rafinovaný rostlinný olej

Ačkoliv jsou rostlinné oleje v podstatě zdravé, vždyť obsahují ve velkém množství vícenásobně nenasycené mastné kyseliny, během hydrogenace se přemění na nasycené a trans-mastné kyseliny. Tyto znásobují hladinu cholesterolu v krvi, zvyšují riziko kardio-vaskulárních onemocnění, způsobují různé záněty a mají karcinogenní účinek. Během procesu pečení v oleji - z důvodu ohřívání - se vytváří rakovinotvorný akrylamid.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.