head

Mýty o potravinách a alkalizace. 5 věcí, o kterých máte špatné informace!

Mýty o potravinách a alkalizace: 5 omylů, které je třeba uvést na pravou míru
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Skutečně vejce zvyšují hladinu cholesterolu? Patří mastná  jídla na seznam zakázaných potravin? Podívejte se, jak je to ve skutečnosti!

1.mýtus o jídle: Vejce škodí srdci

Mnozí z nás si myslí, že vejce jsou cholesterolovým útokem na naše srdce, přičemž to ani zdaleka není pravda. Výzkumy dokázaly, že cholesterol, který se nachází ve vejcích, není špatný cholesterol, a proto je v rozumném množství můžeme bez obav konzumovat. Potraviny, které jsou plné nasycených tuků a cukrů, pro nás znamenají mnohem větší nebezpečí.

2. mýtus o jídle: Od mastných jídel  přibíráme

Mezi tukem a tukem, je rozdíl: nasycené tuky jsou rychlou cestou k obezitě, avšak nenasycené tuky náš organismus potřebuje. Pečené brambory, chipsy a hamburgery, které jsou plné nasycených tuků a jiných umělých přísad škodí našemu střevnímu systému, zatímco ořechy, oříšky nebo avokádo obsahují nenasycené tuky, které přispívají k správnému fungování našeho organismu. Pokud dohromady s nimi budeme konzumovat i zeleninu a ovoce zelené barvy, můžeme snížit riziko vzniku srdečně cévních onemocnění a podpoříme také alkalizující  procesy.

3. mýtus o jídle: light potraviny jsou zdravé

Ve většině případů, pokud se při výrobě nějaké potraviny vyloučí některá složka, je třeba ji nahradit něčím jiným. To se děje i při výrobě light potravin: je možné, že téměř neobsahují tuk, ale je vhodné zkontrolovat si na obale obsah cukru, protože potraviny s označením light obsahují v mnoha případech velké množství cukru, který nám může uškodit více, než plná lžíce tuku!

4. mýtus o jídle: Alkalizace je zbytečný módní trend

Náš organismus je dokonale sladěný složitý systém. Je schopen samoléčby, proto i alkalizace a detoxikace , avšak stres a nevhodná životospráva snadno naruší jeho acidobazickou rovnováhu a tehdy je potřebná alkalizace. Překyselený organismus se projeví trávicími problémy, refluxem , bolestmi kloubů, matnou pletí a bolestmi hlavy. Je důležité vědět, že čím více ovoce a zeleniny zelené barvy sníme, o to více podporujeme udržení optimální acidobazické rovnováhy našeho organismu a pokud navíc v určitých intervalech absolvujeme alkalizující a detoxikační program, můžeme tím předejít vzniku mnoha onemocnění.

5. mýtus o jídle: Müsli a kukuřičné lupínky jsou zdravé

Pro některé z nás jsou ještě stále müsli a kukuřičné lupínky zdravou a vydatnou snídaní, ale to je omyl: většina předem připravených müsli a lupínků obsahuje velké množství cukru, stabilizátorů chuti a barviv, kterými už brzy ráno zatížíme svůj organismus velkou dávkou toxických látek, co může ovlivnit celý náš den. Připravme si své vlastní müsli  z přírodních složek, z čerstvého ovoce a oslaďme ho řepkovým medem, který má alkalizující účinky!

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.