head

Ostružiny: Léčivá, tmavě fialová lahůdka

Ostružiny - nejenom jako lahůdka: fialové bobule, které i léčí
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Ostružiny  jsou skutečnou letní lahůdkou. Vyplatí se nám je konzumovat nejenom kvůli jejich chuti, ale i proto, že toto tmavé ovoce přispívá i k ochraně našeho zdraví. Ostružiny mohou pomoci zmírnit křečové žíly, posilují imunitní systém, a zároveň jsou i mimořádně účinným detoxikantem.

V létě jsou vychlazené ostružiny skutečnou lahůdkou. Můžeme si z nich udělat zdravý koktejl, můžeme pít samostatnou šťávu, a pokud toto ovoce jednou za čas přidáme do našeho jídelníčku, uděláme tím dobře nejenom svým chuťovým buňkám, ale bude nám vděčný i náš imunitní systém a celý náš organismus.

Proti křečovým žilám a zlaté žíle

Podle toho, v jakém stadiu jsou křečové žíly, mohou ostružiny zmírnit bolestivé a nepříjemné příznaky. Pokud budeme pít šťávu z ostružin nebo ostružinový čaj, mohou se zmírnit nejenom křečové žíly, ale dokonce i příznaky metličkových křečových žil, a proto je dobré použít ostružiny jako doplňkovou léčbu. Je dobré vědět i to, že kromě křečových žil mohou ostružiny při vnějším použití v podobě sedací koupele zmírnit i příznaky zlaté žíly.

Detoxikují a čistí krev

Ostružiny patří mezi nejchutnější a nejúčinnější letní ovoce s detoxikačním účinkem, a proto je během detoxikační kúry  bezpodmínečně přidejme do svého jídelníčku! Ať už budeme konzumovat samotné ovoce nebo budeme pít jeho šťávu, v každém případě si můžeme být jisti, že náš organismus očistí od toxinů: díky močopudnému a projímavému účinku nebudeme muset mít kvůli usazeným toxickým látkám žádné obavy. Schopnost ostružin čistit krev a regulovat krevní tlak a hladinu cukru v krvi je doslova pokladem.

Protizánětlivý účinek a posílení imunity


Ostružiny s tmavou barvou obsahují vitaminy C a B, ale jsou bohaté i na zinek, fosfor, hořčík, draslík, vápník a železo, co znamená, že fungují jako dokonalé povzbuzení imunitního systému. Kromě toho může toto ovoce pomoci i při zánětu hltanu a ústní dutiny, co je další důvod k tomu, abychom ostružiny konzumovali častěji.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.