head

Proti vánočním bolestem břicha udělejte toto!

Pouze na Vás záleží, zda se vyhneme vánočním bolestem břicha.
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravá strava pro střevo

Na Vánoce je celá rodina pohromadě, na svátečním stole se střídají chutné pokrmy a nápoje. Pokud po jídle touží už pouze Vaše oči a i přesto neodoláte pokušení, mohou se velmi rychle objevit i trávicí potíže. Během svátků zvykneme přehlížet signály svého žaludku, všechno ochutnáváme, ujídáme střídavě ze slaného i sladkého, a proto se nesmíme divit, že se nám nevyhne ani vánoční bolest břicha. Pokud nechcete, aby mezi Vaše vánoční programy patřila i bolest břicha, přečtěte si naše následující tipy!

Konzumujte potraviny bohaté na vlákninu!

Mastná a kořeněná jídla, mnoho sladkostí a mlsání velmi zatěžují trávicí systém. Bohužel vánoční menu není o zdravých jídlech plných vlákniny, a proto se po 1-2 dnech může objevit bolest břicha, zácpa  a trávicí problémy. Není jedno ani to, co budeme k jednotlivým chodům pít: alkohol, sycené nápoje plné umělých přídavných látek, barviv a stabilizátorů chuti stav ještě zhorší. Po konzumaci těžkých jídel pijme vodu s citronovou šťávou nebo zázvorový čaj, které kromě toho, že obsahují velké množství vitaminu C a podporují imunitní systém, usnadní i trávení. Pokud je to jenom trochu možné, dopřejme si po svátečním obědě a večeři trochu pohybu, například v podobě krátké procházky na čerstvém vzduchu!

Vyhýbejme se přejídání

Vánoční menu nejenom, že obsahuje jiná jídla, než jsme zvyklí, ale většinou jsou i porce o mnoho větší než obvykle. Vidina lákavých pochoutek a jejich nádherná vůně nás nutí jíst více, než je potřebné a zdravé, a proto se často dopouštíme chyby a přejídáme se. Následky jsou pro mnohé z nás dobře známé: nadýmání , bolesti žaludku, bolest břicha, průjem, nebo právě naopak zácpa nebo nevolnost. Usnadněme činnost našim játrům a žaludku: před jídlem vypijme dvě sklenice nesycené vody a vezměme si menší talíř, díky čemu bude větší šance, že si na svůj talíř naložíme přiměřenou porci!

Nechte svůj žaludek odpočinout!

Po Vánocích šetřete svůj trávicí systém! Nejenom my, ale i náš střevní systém a játra potřebují oddech: během 2-3 dnů nechte svůj žaludek odpočinout a udělejte si detoxikaci doma! Zelí, špenát, okurky, červená řepa a citronovo- zázvorová voda Vám v tomto období mohou pomoci a alkoholickým nápojům se raději vyhýbejte!Místo fondánových bonbónů a jiných pamlsků si raději dejte ořechy a oříšky, které podporují nervový systém a jezte čerstvé ovoce, aby se Vám bolest břicha zdaleka vyhýbala!

 

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.