head

Hojení ran přirozeně: léčivé rostliny a serrapeptáza

Hojení ran | Jaké přírodní metody existují | Serrapeptáza
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdraví

Odřetá a popraskaná pokožka, vyrážky, zánět křečových žil, nepěkné jizvy a nehojící se rány. Samé takové kožní problémy, na jejichž řešení nemusí být dobré pouze léky dostupné na lékařský předpis. Hojení ran je možné podpořit i přírodními metodami, v čem nám mohou pomoci léčivé rostliny a serrapeptáza.

Když jste i Vy zvědaví na takovou přírodní metodu, kterou lze úspěšně použít na drobné říznutí, odřeniny a popáleniny, která změkčuje ztvrdlou pokožku, zmírňuje příznaky ekzému a zánětu pokožky, léčí vředy, pomáhá odstranit vyrážky, pak se obraťte na léčivé rostliny, nebo vyzkoušejte enzym serrapetázu.

Měsíček lékařský

Do kosmetických přípravků velmi rádi míchají výrobci měsíček lékařský. Není to náhoda, protože mastné kyseliny, které se v měsíčku lékařském nacházejí, regenerují, ošetřují a změkčují suchou pokožku. Krém si můžeme udělat i my doma. Budeme k němu potřebovat 25 dekagramů vepřového sádla. (Ano, vepřové sádlo, protože takto se nejvíce uplatní blahodárné účinky léčivé rostliny.) Vložíme do misky 3-4 hrsti sušeného měsíčku lékařského a vepřové sádlo, zahřejeme na nízké teplotě a povaříme. Necháme odstát celou noc, nebo jeden celý den, pak znovu trochu zahřejeme a přecedíme. Potom krém naplňíme do kelímků a skladujeme v lednici, kde dlouho vydrží.

Ostropestřec mariánský

Olej ostropestřce mariánského je na hojení ran také vynikající, který po přidání do přípravků na ochranu před slunečním zářením poskytuje ochranu před vznikem rakoviny kůže. Díky antioxidačním polyfenolům výborně stahuje pokožku, čímž se jeho účinek na hojení ran zesiluje, a také přispívá k zastavení krvácení. Může nám pomoci při menších i větších povrchových poraněních, ale i při léčbě zlaté žíly. Zmírňuje zarudnutí pokožky a příznaky kožních infekcí. Tato rostlina zmírňuje obtíže způsobené psoriázou, její antioxidační složky dokáží bojovat proti kožním infekcím. Také díky antioxidačnímu účinku nám může pomoci i v boji proti rakovinným změnám na pleti, proto i v boji proti melanomu.

Šťovík tupolistý

Krém nebo zábal z listů šťovíka tupolistého a z jeho kořene zmírňuje příznaky popálenin, přispívá k léčbě psoriázy a ekzému, zabraňuje vzniku infekcí na otevřených ranách a abscesech, zmírňuje nepříjemné fleky. Je dobrý na žahnutí kopřivou, k tomu je třeba natřít postižená místa listy. Z jeho listů si můžeme udělat i zábal, který má uklidňující účinek, ale je dobrý také k léčbě vředů, kopřivky, svědění, štípnutí hmyzem, svrabu, vyrážek a zanícené pleti. Je dobré používat zábal s odvarem současně, neboť takto je ještě účinnější. Má dezinfekční účinek, zábal z odvaru účinně léčí různé záněty pokožky. Zabraňuje vzniku infekcí otevřených ran a abscesů, odstraňuje nepříjemné fleky.

Serrapeptáza

Při hojení ran, po operacích a nehodách, se často vyskytují potíže v důsledku jejich nesprávného hojení nebo nadměrného zjizvení. V těchto případech může dobře posloužit enzym serrapeptáza, nakolik zmírňuje tvorbu jizev, ničí odumřelé tkáně, cysty a urychluje hojení ran. V případě antibiotické léčby serrapeptáza urychluje proces léčení, ale účinná je i tehdy, když je řeč o zmírnění otoků po operacích. Tato její vlastnost se uplatní i při zanícených vyrážkách, svůj účinek na ničení odumřelých buněk vyvine, aniž ovlivnil okolní zdravé buňky, proto poskytuje podporu i při léčbě vředů způsobených cukrovkou.

Když jste zvědaví na účinek serrapeptázy na hojení ran, přečtěte si příběh Karola Halásze!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.