head

Nachlazení nebo chřipka?

Nachlazení nebo chřipka?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdraví

Příznaky nachlazení v obou případech způsobují viry, proto je zbytečné chodit hned k lékaři pro antibiotika. Nejlépe jim můžete předcházet pravidelným a důkladným mytím rukou a tím, že si budete dávat pozor na imunitní systém: budete dostatečně dlouho spát, nebudete jíst příliš mnoho sladkých jídel a budete mít dostatek pohybu, podle možnosti v přírodě, abyste měli dostatečný přísun vitaminu D.

Tato dvě onemocnění je poměrně snadné rozeznat: obyčejné nachlazení se nejčastěji začíná bolestmi v krku, výtok z nosu se také nespustí z minuty na minutu. Pokud se cítíte z ničeho nic špatně, jste slabí, bolí Vás končetiny a k tomu se přidruží příznaky nachlazení,  můžete si být jisti, že je to chřipka, a je třeba počítat i s horečkou, a pravděpodobně se uzdravíte za 3-5 dní.

Dobrou zprávou je, že pokud se jedná pouze o obyčejné nachlazení, můžete jeho průběh jednoduchým trikem podstatně urychlit:

Teplý, horký nápoj

  • Horký čaj a koupel mohou být účinným pomocníkem proti virům, jako i zvýšená tělesná teplota pomáhá vítězit nad nemocí. Pokud se nejedná o vysokou horečku, nechte svůj organismus pracovat.

  • Pijte zelený čaj, i několikrát denně, a -  platí zde i to, že - Vaše maminka má pravdu: slepičí polévka urychluje uzdravení.

Vitaminy a minerální látky

  • Vitamin C:  je také velmi důležitý. Při tabletách si můžete zásoby vitamínu doplnit i šípkovým čajem, šťávou z granátového jablka a zelenou paprikou.

  • Vitamín D si můžete doplnit i orálně!

  • Zinek: má důležitou roli  při udržování imunitního systému: z potravin rostlinného původu se k němu nejsnadněji dostanete prostřednictvím celozrnných obilovin a pšeničných klíčků, odvděčí se Vám také Vaše vlasy a pokožka.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.