head

Očkování: Tyto vakcíny chrání děti!

Očkování pro děti: prevence před onemocněním ve škole
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdraví

Očkování poskytuje ochranu před různým onemocněním, jako například rubeola (zarděnky), spalničky, infekční zánět jater nebo i dětská obrna. Nyní se podívejte na očkování, která se podávají ve školním věku dítěte a na jejich účinky!

Očkování proti záškrtu a tetanu

Očkování proti záškrtu a tetanu dostávají děti opakovaně ve věku 6, 12 a 14 let za účelem posílení imunitního systému a zdraví. Po podání vakcíny do ramena se může objevit teplota, otok a bolest, které můžeme zmírnit chlazením, heřmánkovým  zábalem a podáním léku proti teplotě.

Tetanus je ochrnutí způsobené bakteriálním toxinem, které je doprovázeno silnými křečemi svalů a ztuhnutím svalů. Původce onemocnění objevili v roce 1885, který je ve formě spóry mimořádně odolný: v organismu se spóry přemění na bakterie a potom při rozmnožování produkují silné toxické látky. Tento toxin zabraňuje rozkladu acetylcholinu, látky, která přenáší vzruchy a je nezbytná pro stahy svalů, čím způsobuje pocit ztuhnutí a křečí.

Záškrt, tedy diftérii, způsobuje zpravidla bakterie, která se usadí na mandlích ve formě silného povlaku. Toxin produkovaný bakterií se přes krevní oběh dostane až do srdce, nervového systému a ledvin, které potom poškozuje. Vlivem účinku vakcíny nedokáže bakterie způsobit onemocnění, a proto je očkování velmi důležité pro udržení zdraví.

Zánět jater

Očkování proti zánětu jater typu B, tedy hepatitidě typu B, dostávají děti ve věku 14 let. Vakcína se podává do svalu horní části ramena a způsobuje o něco větší bolest, než očkování podávané pod kůži. Může být doprovázeno otokem, teplotou a bolestí.

Hepatitida typu B je infekce způsobená virem a patří mezi nejrozšířenější onemocnění na světě, které může vést k zánětu buněk v játrech a k jejich odumření. Vir se šíří tělesnými tekutinami a krví a způsobuje poškození jater a cirhózu a zánět jater.

Pro zdraví jater můžeme udělat hodně i tím, že dáme pozor na stravování nás i našich dětí, posílíme imunitní systém probiotiky, dáme přednost potravinám a nápojům, které pocházejí z ověřených zdrojů a neobsahují toxické látky a budeme pravidelně detoxikovat.

Mumps (příušnice) a zarděnky

Tato očkování se podávají pod kůži, a proto jsou méně bolestivá. Následně po podání vakcíny se v průběhu týdne po očkování mohou u dětí vyskytnout zvýšené teploty, otok lymfatických uzlin a vyrážky. Mumps je infekce způsobená virem, který se šíří kapénkovou infekcí, a i proto je mimořádně důležité pravidelné a důkladné mytí rukou a také důkladná dezinfekce příborů, které se hromadně používají. Mumps je doprovázen teplotou, bolestí hlavy a bolestivým otokem ve výšce uší.

Ve prospěch našich dětí buďme připraveni, informujme se a chraňme jejich imunitní a střevní systém, aby z nich mohli vyrůst dospělí zdraví jedinci!

Zdroje:

http://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/what-is-roseola

http://www.webmd.com/hepatitis/digestive-diseases-hepatitis-b#1

http://www.webmd.com/children/vaccines/what-are-the-mumps

http://www.webbeteg.hu/cikkek/csecsemo_gyermekneveles/2728/vedooltasok-iskolaskorban

http://www.webmd.com/a-to-z-guides/tetanus-directory

http://www.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_betegseg/17874/vedooltasok-mik-lehetnek-a-kovetkezmenyek

Inzerce

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

ToxiClean detoxikační program

ToxiClean detoxikační program

Širokospektrální detoxikační program ToxiClean byl vyvinutý tak, aby spolu s programem Clean Inside ještě účinněji čistil a detoxikoval vnitřní orgány.


Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev pomocí vlákniny očistí tlusté střevo od nahromaděných toxických usazenin a zabraňuje tvorbě nových usazenin.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.