head

Účinek serrapeptázy neboli léčivý bourec morušový

Účinek serrapeptázy: na jaká onemocnění je dobrý?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdraví

Zmírňuje zánět, tlumí bolest a snižuje krevní tlak – a tady ještě účinky serrapeptázy nekončí! Serrapeptáza je známá i jako kouzelný enzym, avšak její léčivé účinky se zakládají na velmi reálných podkladech. Serrapeptáza může pomoci při hojení ran, zmírnění různých zánětů, čistí cévy a může být užitečná i během detoxikace.

Co je to serrapeptáza?

Serrapeptáza je enzym, který zničí kuklu, ve které se vyvíjí larva bource morušového. Tato kukla existuje tak dlouho, dokud se z housenky nestane motýl. Ve skutečnosti ji nevytváří bourec morušový, ale enterobakterie, která se nachází v jejím trávicím traktu. Je schopna rozkládat nepotřebné bílkovinné tkáně a jiné škodlivé látky, které mohou způsobit poruchy v činnosti našeho organismu.

Účinná proti bolesti a proti zánětům

Tento požehnaný enzym má velké množství léčivých účinků, a proto nemá důležitý úkol pouze při přeměně housenky bource morušového na motýla, ale příznivě působí i na lidský organismus. Serrapeptáza zlepšuje celkový zdravotní stav a díky silnému antibakteriálnímu účinku skvěle hojí rány, například i po operacích: může urychlit proces hojení, protože je schopen rozložit odumřelé, zjizvené tkáně. Serrapeptáza je výborným řešením i na tlumení bolesti a zmírnění zánětů, nezávisle od toho, jestli je bolest způsobena zánětem kloubů nebo revmatem. Díky protizánětlivému účinku může úspěšně léčit stomatologické a gynekologické těžkosti a zánětlivá onemocnění tlustého střeva, ale můžeme ho použít i jako přírodní řešení na zmírnění zánětu v případě syndromu dráždivého střeva.

Čistič krve a detoxikant

Serrapeptáza vyvíjí pozitivní účinky i na cévy: pomáhá očistit cévy od plaků nanesených na jejich stěnách, zlepšuje krevní oběh, čím může snížit riziko vzniku infarktu, kornatění cév, vysokého krevního tlaku a mrtvice. Protože ředí krev, dříve, než ji začneme užívat, konzultujme se svým lékařem!

Na účinky serrapeptázy nezapomeňme ani v případě střevních problémů! Tento enzym se díky detoxikačnímu účinku pomáhá zbavit škodlivých látek a toxinů.

 

Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-1115-SERRAPEPTASE.aspx

 

Inzerce

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

ToxiClean detoxikační program

ToxiClean detoxikační program

Širokospektrální detoxikační program ToxiClean byl vyvinutý tak, aby spolu s programem Clean Inside ještě účinněji čistil a detoxikoval vnitřní orgány.


Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev pomocí vlákniny očistí tlusté střevo od nahromaděných toxických usazenin a zabraňuje tvorbě nových usazenin.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.